Makijaż brwi – jak malować brwi, by wyglądały naturalnie?

Dlaczego makijaż brwi jest tak ważny?
Brwi to jeden z najważniejszych elementów współczesnego makijażu. Stanowią one oprawę dla oka i mogą diametralnie zmienić wyraz twarzy. Obecnie modne są grube, wyraziste brwi, jednak należy pamiętać, aby dobierać ich kształt i kolor do naszych indywidualnych cech. Często sprawdzi się tutaj profesjonalna pomoc – serwis moment.pl pomoże ci znaleźć najlepszych specjalistów w twoim rejonie. Portal oferuje informacje o danym salonie, łącznie z cenami zabiegów oraz opiniami na temat usług. Za pośrednictwem strony można również w prosty i szybki sposób zarezerwować wizytę w wybranym miejscu.

Krok 1 – przygotowanie brwi

Zanim rozpoczniesz makijaż, upewnij się, że brwi są zadbane i w dobrym stanie. Powinno pamiętać się o regularnej depilacji, jeśli to konieczne. W tym celu należy użyć pęsety, wosku lub udać się to sprawdzonej kosmetyczki, gdzie będziesz mieć gwarancję dobrego efektu. W przypadku rzadkich, słabych brwi warto stosować specjalistyczne serum lub olejek, który wzmocni je i przyśpieszy ich wzrost. Kiedy już brwi osiągną pożądany kształt, możesz przystąpić do makijażu. Najlepiej jednak najpierw wykonać make-up twarzy – w ten sposób na twoim świeżo pomalowanych brwiach nie pojawią się smugi od podkładu czy pył od pudru.

Krok 2 – wybór kosmetyku

Dla posiadaczek naturalnie grubych brwi, dobrą opcją może być bezbarwny żel do utrwalenia ich formy. Dla osób z jasnymi, ale bujnymi włoskami sprawdzi się żel koloryzujący. Kosmetyk ten pozwoli utrwalić ich naturalny kształt oraz delikatnie zaakcentuje ich naturalny wygląd. Jeżeli jednak chcesz mocniej zaznaczyć brwi (na przykład kiedy farbujesz włosy na ciemniejszy kolor), możesz użyć cienia, kredki, pisaka lub specjalnej pomady. Cień do brwi wygląda najbardziej delikatnie i miękko. Kredka zapewnia precyzję i dokładność, a pisakiem z łatwością pomalujesz pojedyncze włoski. Pomada gwarantuje trwałość i większą możliwość stopniowania nasycenia. Powinnaś spróbować każdego z nich i zdecydować, jaki efekt jest najbardziej zadowalający.

Krok 3 – makijaż

Makijaż brwi należy zacząć od zewnętrznej części łuku. Delikatnie podkreśl kontur brwi. Stworzysz w ten sposób ramę dla dalszego wypełniania. Pamiętaj, że część najbliżej nosa nie powinna być mocno zaznaczona, ponieważ powoduje to karykaturalny efekt. Następnie dorysuj resztę brwi – staraj się, aby każdy twoja kreska imitowała naturalny włos. Sprawdzą się krótkie, pewne pociągnięcia. Ten sposób jest najbardziej naturalny i przy odrobinie wprawy gwarantuje niesamowite rezultaty. Powinnaś uzyskać efekt na kształt delikatnego ombre.

Krok 4 – utrwalenie

Ostatni krok to zastosowanie bezbarwnego żelu lub wosku, aby zachować pożądany kształt brwi. Dobrym pomysłem jest także użycie utrwalającej mgiełki do makijażu. W ten sposób będziesz mogła cieszyć się efektami swojej pracy przez cały dzień, a twoje spojrzenie będzie przykuwać uwagę świeżością i blaskiem. Sprawdź oferty na Moment.pl, jeżeli pragniesz, aby twój makijaż brwi wykonał profesjonalista.