Jak urządzić wnętrze w męskim stylu?

Wnętrze w męskim stylu to po prostu kwintesencja wygody i minimalizmu. Nie znajdziemy w nim nadmiaru dodatków i ozdób, tylko specjalnie wyselekcjonowane przedmioty, które często pełnią funkcję nie tylko dekoracyjną, ale również praktyczną.

Gust większości mężczyzn opiera się na dość stonowanych barwach i dodatkach, które od razu rzucają się w oczy. Nie znajdziemy tutaj przesadnej ekstrawagancji. Mimo to cechą charakterystyczną dla takich wnętrz jest eksponowanie zainteresowań właściciela, jego hobby, czy posiadanych gadżetów i sprzętów. W męskim mieszkaniu często obecne są np. plakaty w minimalistycznych ramach albo obrazy nawiązujące do konkretnej pasji. Kolorystyka skupia się wokół brązu, szarości i czerni, jednak niektórzy panowie lubią dodawać do swoich aranżacji również nieco mocniejszych kolorów, np. niebieski, fiolet, czerwień. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań i charakteru, jednak wnętrze w męskim stylu będzie zazwyczaj utrzymane w barwach stonowanych i monochromatycznych.

Panowie często wykazują zamiłowanie do nowoczesnego designu. Widać to szczególnie w wyborze nowoczesnych, dużych, stojących lamp, stolików o nietypowej formie, albo dość dużych szafek RTV, na których oprócz telewizora zmieści się konsola czy sprzęt audio. Gdy w mieszkaniu obecny jest barek, obowiązkowym elementem stają się również stylowe, barowe hokery. Duże znaczenie w męskim salonie ma wygodna kanapa. Powinna być wystarczająco duża, najlepiej w zestawie z równie wygodnym fotelem. Do mniejszych wnętrz najczęściej wybierane są minimalistyczne sofy, a do tych większych, np. z aneksem kuchennym – rozłożyste narożniki z funkcją spania. Jak widać, poczucie komfortu jest tym, co stanowi najważniejszy aspekt wnętrza w męskim stylu.

Szukasz wyposażenia dla mężczyzn? Wybierz odpowiedni sklep meblowy

Kolejną cechą, którą wyróżnia się męski styl, jest nacisk na wysoki stopień funkcjonalności posiadanych przedmiotów. Zamiast nadmiaru dodatków, znajdziemy tutaj rzeczy podkreślające osobowość właściciela lub czysto praktyczne, służące do konkretnego celu. Dla każdego mężczyzny bardzo ważne jest poczucie przestrzeni, co uzyskuje dzięki zachowaniu względnego minimalizmu w doborze wyposażenia. Liczy się jasna, czytelna organizacja, a także łatwość sprzątania. W takich mieszkaniach często znajdziemy również elementy wykonane z drewna, metalu, betonu, szkła, czy kamienia, co sprawia, że przywodzą na myśl styl industrialny.

Podstawą przy urządzaniu takiego wnętrza jest oczywiście znalezienie odpowiedniego salonu meblowego. Masę inspiracji oferuje strona Selsey.pl, gdzie przedmioty w męskim stylu zostały pogrupowane i specjalnie wyselekcjonowane, aby ułatwić panom dobór idealnego wyposażenia. Jeżeli zależy nam na dużej spójności i doborze rzeczy, które podkreślają nasz indywidualizm i zamiłowanie do nowoczesnego designu, Selsey będzie strzałem w dziesiątkę. Na stronie dostępne są m.in. duże, stylowe szafy, wyjątkowe plakaty i obrazy, zegary w nietypowych kształtach (np. w formie winylowej płyty), designerskie szafki RTV, oraz wygodne kanapy i fotele utrzymane w ciemnej kolorystyce.