Czyszczenie kanałów wentylacyjnych w Poznaniu – gdzie szukać pomocy?

Sprawne i czyste kanały wentylacyjne wpływają nie tylko na komfort pracy, ale również zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających w obiekcie osób. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że niedrożne kanały mogą być przyczyną chorób pracowników, jak również pożaru. Aby temu zapobiec należy regularnie przeprowadzać kontrole i czyszczenie całej instalacji. Gdzie szukać pomocy w Poznaniu? Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy zajmującej się czyszczeniem wentylacji? Na te pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Dlaczego czyszczenie wentylacji jest takie ważne?

Nie każdy pracodawca lub zarządca budynku zdaje sobie sprawę, jak wiele może zależeć od tego, czy nasze kanały wentylacyjne są w pełni sprawne. Często można spotkać się z próbami samodzielnego czyszczenia wentylacji przez pracowników bez odpowiedniej wiedzy, doświadczenia, a także z użyciem nieodpowiedniego sprzętu. Jest to oczywiście ogromny błąd, ponieważ nie można w ten sposób wykonać tej usługi w sposób prawidłowy. Pozostawione w kanałach wentylacyjnych drobinki mogą o siebie trzeć przy włączonej wentylacji, co w konsekwencji może doprowadzić do powstania iskry i pożaru.

To jednak nie jedyne niebezpieczeństwo, z jakim musielibyśmy się mierzyć w przypadku braku odpowiedniej troski o naszą wentylację. W kanałach panują bowiem idealne warunki do rozwoju grzybów i bakterii. Rozdmuchiwanie ich przez wentylacje będzie prowadziło do rozwoju chorób u pracowników, a tym samym z początku obniżenia ich wydajności, natomiast w dalszej kolejności do zwolnień chorobowych.

Dodajmy tutaj jeszcze aspekt finansowy. Niesprawna wentylacja mechaniczna pobiera znacznie więcej energii elektrycznej, czyli zwiększa koszty prowadzenia biznesu.

Aby zapobiec tym niebezpieczeństwom warto postawić na specjalistów od czyszczenia kanałów wentylacyjnych w Poznaniu. Dowiedz się więcej na https://brawent.pl/czyszczenie-wentylacji-poznan/

Czyszczenie kanałów wentylacyjnych w Poznaniu – o czym pamiętać?

Poznań i cała Wielkopolska to region, w którym czyszczenie kanałów wentylacyjnych jest coraz częściej poszukiwaną usługą. Z jednej strony to właśnie tutaj powstaje mnóstwo obiektów przemysłowych i biurowych, w których wentylacja mechaniczna jest standardem. Z drugiej strony natomiast okres pandemii skłania właścicieli obiektów do większego dbania o higienę miejsca pracy – w tym również czystość powietrza.

Taka sytuacja prowadzi oczywiście również do tego, że więcej firm decyduje się na oferowanie tego rodzaju usług. Czy wszystkim im można zaufać? Czy każda z nich wykona usługę w sposób profesjonalny?

Odpowiedź ciśnie się sama na usta. Zanim podejmiemy decyzję o wyborze odpowiedniej firmy warto się upewnić, czy jej pracownicy posiadają w odpowiedniej doświadczenia. W tym celu warto sprawdzić ich realizacje, a także opinie w internecie. Można też przedzwonić do byłych klientów i dowiedzieć się, czy usługa zrealizowana przez taką firmę została wykona poprawnie.

Doświadczona ekipa do czyszczenia wentylacji z całą pewnością zacznie usługę od inspekcji, które nie będzie opierała się oczywiście na krótkim spojrzenie przez otwory inspekcyjne. W tym celu wykorzysta specjalne roboty z zamontowanymi kamerami, dzięki czemu możliwe będzie ocenienie rodzaju, jak i stopnia zabrudzenia, a następnie dobraniu odpowiedniej metody czyszczenia. Te same roboty będą wykorzystane również do weryfikacji jakości wykonanej usługi. Dzięki temu również my będziemy w stanie zweryfikować, czy nasza usługa została wykona poprawnie.

Doświadczenie przy czyszczeniu kanałów wentylacyjnych w Poznaniu to jednak nie wszystko. Liczy się również dobrej klasy sprzęt. Warto sprawdzić przynajmniej stronę internetową naszej firmy, by sprawdzić, czy chwalą się tam między innymi zestawem miękkich i giętkich szczotek mocowanych do robotów czyszczących i odkurzaczami przemysłowymi. Jednocześnie warto zweryfikować środki chemiczne i urządzenia do dozowania pary lub wody po wysokim ciśnieniem, które wykorzystywane są w przypadku usuwania tłustych zabrudzeń.

Jeśli wybieramy firmę do czyszczenia wentylacji w Poznaniu, to warto zdecydować się na specjalistów z Wielkopolski. Kwestie logistyczne w tym przypadku mogą wiązać się z wydłużonym czasem oczekiwania i większymi kosztami.

Na specjalistów warto postawić również dlatego, że zawsze uzyskamy od nich protokół wykonanych prac i sporo użytecznych rad, dzięki którym nasze wentylacja będzie funkcjonowała prawidłowo przez wiele lat.