Codzienna porcja domowych inspiracji

Teraz, gdy spędzamy znacznie więcej czasu w domu, mamy szansę na nowo odkryć jego możliwości, przearanżować go, a także zdobywać nowe umiejętności we własnych czterech ścianach. W nowej rzeczywistości zmieniło się także nasze podejście do zakupów i wykorzystania wszystkich produktów, jakie mamy pod ręką.

Może zdarzyć się jednak tak, że nie wiemy jeszcze jak wykorzystać te nowe okoliczności. Wtedy potrzebujemy jedynie prostych i konkretnych wskazówek, które zainspirują nas do działania i podejmowania kolejnych wyzwań dnia codziennego.

Zadbaj o jakość zakupów

Tym, co zmieniło się przez ostatnie miesiące jest nasze podejście do zakupów i to zarówno jeśli chodzi o wyposażenie wnętrz, ubrania, jak i o produkty spożywcze. Wielu z nas dokonuje teraz znacznie bardziej świadomych wyborów, planuje wydatki, a także maksymalnie wykorzystuje wszystkie dostępne produkty. Przekonaliśmy się bowiem, że tworzenie list zakupów wcale nie jest tak skomplikowane i czasochłonne, jak myśleliśmy, a dzięki temu wizyta w sklepie ogranicza się do sięgnięcia po faktycznie niezbędne rzeczy, bez narażania się na dodatkowe koszty. Co więcej, mamy do dyspozycji nowoczesne rozwiązania, jak np. lista zakupów na stronie ulubionego sklepu lub w mobilnej aplikacji, a także oferta produktów (https://www.kaufland.pl/). To wszystko umożliwia nam poznanie asortymentu oraz cen poszczególnych produktów bez konieczności wychodzenia z domu. Dzięki tej wiedzy łatwiej też opracować listę posiłków, do których wykorzystamy wybrane rzeczy.

Wypróbuj nowe przepisy

Przyszedł też czas na eksperymentowanie w kuchni. Do niedawna nie mieliśmy aż tak wiele wolnego czasu i w naszym codziennym menu gościły posiłki, które zawsze się udawały i smakowały wszystkim domownikom, ale jednocześnie były powtarzalne. Teraz, gdy wyzwoliliśmy w sobie ukryte pokłady kreatywności, chętniej sięgamy po nowe przepisy z wykorzystaniem produktów, które wcześniej raczej omijaliśmy. Znacznie częściej serwujemy swoim domownikom nie tylko wytrawne dania kuchni polskiej, ale sięgamy także po kuchnie z innych stron świata, jak np. kuchnia śródziemnomorska, włoska czy nawet azjatycka. Zamiast kupnych gotowych słodyczy wybieramy domowe desery pełne sezonowych owoców – między innymi ciasta, kremy, placuszki czy gofry. Gdyby tego było mało, ciepłe dni skłaniają nas również do eksperymentowania z napojami, które ugaszą pragnienie. Wystarczy wzbogacić wodę mineralną lub sodową ulubionymi owocami, warzywami lub ziołami, a pyszny i zdrowy napój gotowy w zaledwie kilka minut. To doskonała alternatywa dla kawy i herbaty, którą do woli mogą delektować się zarówno dorośli, jak i dzieci.