Rutyna nie musi dopadać Twojego związku!

Seks to ekscytująca sprawa, choć niekiedy iskra w związku potrafi przygasać. Aby nie dać się rutynie, warto sprawdzić poniższe sposoby na przywrócenie pożądania w związku.

Co zrobić, by ożywić związek?

Pierwszą oraz najważniejszą kwestią jest szczera rozmowa bez ukrywania czegokolwiek. Warto wyjaśnić drugiej osobie, iż rutyna w związku wpływa na brak satysfakcji z życia erotycznego. Można zacząć od małych rzeczy, które będą przypominały o tym, jak bardzo się kochacie. Dobrym pomysłem jest wspólny romantyczny spacer. Wykorzystaj ten moment, by opowiedzieć partnerowi o swych największych fantazjach w sypialni. Spróbujcie seksu w nowych miejscach. Seks w plenerze, w samochodzie, w windzie lub w innym miejscu publicznym może obudzić w Was dreszczyk emocji. Świetną opcją jest wspólny wypad do SPA, w którym zrelaksujecie się, zapomnicie o problemach i naładujecie baterie.

Zabawki erotyczne na pobudzenie fantazji partnerów

Świetnym sposobem na przełamanie rutyny w sypialni jest wprowadzenie do niej akcesoriów i zabawek erotycznych. Badania wykazały, że nowe sposoby zabawy intymnej mogą stymulować mózg do produkcji dopaminy – neuroprzekaźnika, który odgrywa dużą rolę w tworzeniu pożądania seksualnego. Wypróbujcie wibrujących zabawek, które wywołają u Was nowe, nieznane dotychczas uczucia – mówi Karina Małecka, ekspert sexshopu Secretive.pl.

W sklepach erotycznych dostępne są różne modele w wielu kolorach, wzorach i funkcjach. Wibratory dla par zapewnią Wam godziny świetnej, wspólnej zabawy. Wykonywanie tych samych intymnych czynności z tym samym partnerem może po pewnym czasie stać się nudne, ale nie musi tak być. Poświęcenie czasu na zbadanie zaniedbanych obszarów partnera może ponownie rozpalić pomiędzy Wami ogień. Spróbuj intymnych pocałunków oraz masażu w okolicach erogennych. Użyj do tego olejku lub żelu o działaniu podniecającym. Nie zapomnij o założeniu seksownej bielizny, która wpłynie na wyobraźnię partnera i rozpali jego zmysły. Możecie też zdecydować się na przebrania erotyczne, by wcielić się w rolę kogoś innego. Ogranicza Was tylko wyobraźnia!