Nadmorskie wakacje mogą być wspaniałe

Wakacyjne wojaże bardzo zbliżają rodzinę. Dlatego warto wybrać się na wakacje nad morzem z dziećmi. Wcześniej jednak należy wakacje dobrze zaplanować.

Noclegi – jak najbliżej plaży

Na Wakacje nad morzem z dziećmi noclegi najlepiej rezerwować w obiektach położonych blisko plaży. Dzięki temu szybko można pieszo dojść nad morze i uniknąć dojazdów samochodem, które często wiążą się z szukaniem miejsc do parkowania.Warto wcześniej sprawdzić, czy wybrany hotel ma udogodnienia dla najmłodszych. Obecnie większość hoteli czy pensjonatów bez problemu dostawia dodatkowe łóżeczka dla dzieci, a w restauracjach ma specjalne dziecięce krzesełka. Niektóre ośrodki oferują także profesjonalną opiekę na godziny, co bardzo się przydaje, gdy np. rodzice zechcą wyjść wieczorem.

Co robić, kiedy nie ma pogody?

Wybierając wczasy nad Bałtykiem, trzeba zawsze liczyć się z tym, że może być zła pogoda do plażowania. Dlatego planując wakacje nad morzem z dziećmi, lepiej wybierać miejscowości, w których dzieci mogą spędzić ciekawie czas także poza plażą. Pożądane są nie tylko dobrze wyposażone place zabaw, ale i różne parki rozrywki.Warto sprawdzić ciekawe miejsca w okolicy. Dzieci też lubią zwiedzać ciekawe miejsca i np. Groty w Mechowie w pobliżu Pucka czy zwiedzanie okrętu wojennego będą dla nich niesamowitą atrakcją

O czym nie można zapomnieć?

Planując wypoczynek nad morzem z dziećmi należy zabrać odpowiednie ubranie dla nich. Oprócz kąpielówek i typowo letnich ubrań nie można zapomnieć o cieplejszych rzeczach, które przydadzą się w chłodniejsze dni. Koniecznie trzeba też zabrać nieprzemakalną kurtkę lub płaszcza, sportowe buty, a nawet gumowce. Przydadzą się na spacery po plaży podczas deszczu.Obowiązkowo trzeba wziąć ze sobą dobrze zaopatrzoną apteczkę. Oprócz plastrów, bandaży i preparatu do odkażania ran, przydadzą się też środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Warto też mieć coś przeciwbiegunkowego oraz lek na chorobę lokomocyjną. Jeśli dzieci często się zaziębiają, to w apteczce muszą się znaleźć leki na kaszel i katar.