Komunikacja w Zielonej Górze

Komunikacja w Zielonej Górze

Województwo lubuskie jest najbardziej zalesionym województwem w Polsce. Największym miastem tego obszaru jest Zielona Góra, w której znajduje się wiele atrakcji turystycznych, szkoły, uczelnie i miejsca pracy. Aby każda z tych instytucji mogła odpowiednio funkcjonować, niezbędna jest świetnie prosperująca komunikacja miejska.

Czym podróżować w Zielonej Górze

Nie od dziś wiadomo, że najzdrowszą formą podróżowania jest chodzenie pieszo lub jeżdżenie rowerem, niestety nie wszędzie dotrzemy w ten sposób. Do wielu miejsc można dojechać własnym samochodem, dla osób niezmotoryzowanych na terenie Zielonej Góry funkcjonuje PKS oraz PKP.

Warto skorzystać z tych środków transportu, ponieważ są nowoczesne, tanie, zatrzymują się w wielu punktach miasta, dzięki czemu wysiadając na odpowienim przystanku wszędzie jest blisko.

PKS Zielona Góra rozkład jazdy — co warto wiedzieć?

PKS Zielona Góra to największe przedsiębiorstwo przewozowe na terenie województwa lubuskiego. Do dyspozycji podróżujących jest wiele autobusów, które kursują na terenie miasta, miejscowości ościennych, a nawet wyjeżdżają w dalszą podróż.Przewoźnik świadczy usługi dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw, w ramach długoterminowych umów. Możliwe jest także jednorazowe wynajęcie autokaru dla grup zorganizowanych.Spółka posiada stację obsługi w Zielonej Górze oraz 5 dworców autobusowych w różnych miastach województwa: Zielonej Górze, Gubinie, Krośnie Odrzańskim, Świebodzinie, Sulechowie.

PKS Zielona Góra rozkład jazdy — gdzie można podróżować?

Centralnym punktem przesiadkowym jest dworzec PKS Zielona Góra, z tego miejsca można dotrzeć do każdego punktu w mieście i nie tylko. Dworzec zlokalizowany jest w pobliżu stacji kolejowej, co jest dużym plusem szczególnie dla osób przybywających do Zielonej Góry pociągiem.Autobusami PKS można swobodnie poruszać się po mieście, dojazd do miast ościennych też jest bardzo dobry. Poza tym z przystanków na dworcu PKS można dotrzeć do różnych miast Europy.Bilety autobusowe PKS, również na przejazdy międzynarodowe można kupić w budynku dworca kolejowego. Kasy czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17.