Endermologia – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Endermologia to specyficzny rodzaj zabiegu, który zdaje się wzbudzać skrajne emocje. Ma wielu zwolenników. Nie brakuje jednak również osób podchodzących do niego z pewną rezerwą. Z wątpliwościami najlepiej walczy się szukając odpowiedzi na stawiane sobie pytania. Czas więc zadać ich kilka.

Przebieg i bolesność zabiegu

Opis zabiegu endermologii może wydawać się początkowo niepokojący. Już sam widok sprzętu wyposażonego w głowicę zasysającą i masującą skórę, przyprawia o zawroty głowy. Pewien niepokój wzbudza także widok specjalnego, nieco futurystycznego kombinezonu, który należy założyć, aby nie narażać skóry na bezpośredni kontakt z urządzeniem. Sam masaż działa na tkankę łączną skóry. Sprawia wrażenie dość skomplikowanego technicznie, jest jednak jedynym z niewielu sposobów oddziaływania na tkankę tłuszczową w tych miejscach, które są wyjątkowo oporne na dietę i aktywność fizyczną.Wielu pacjentów, których interesuje Endermologia alliance w Katowicach, zastanawia się przede wszystkim nad tym, czy będzie to zabieg bolesny. Trudno przecież nie zgodzić się z tym, że jego opis nie jest typowy. Na szczęście, zabieg nie powoduje bólu. Owszem, w czasie jego trwania może dojść do lekkiego dyskomfortu. Pacjent nie musi jednak zaciskać zębów. Jeśli poinformuje o niedogodnościach, osoba odpowiadająca za masaż z pewnością dołoży starań, aby jego przebieg nie był nieprzyjemnym doświadczeniem. W renomowanych salonach dąży się przecież do tego, aby endermologia – podobnie jak inne rodzaje masażu – była doznaniem relaksującym.

Czy endermologia jest niebezpieczna?

Dobrze przeprowadzony zabieg nie jest niebezpieczny, warto jednak pamiętać, że istnieje kilka przeciwwskazań do jego wykonywania. Nie ma ich wiele, w tym kontekście wspomina się jednak zarówno o żylakach, jak i o innych chorobach układu krążenia na czele z wysokim ciśnieniem. Zabieg nie może być też wykonywany w przypadku pacjentów zmagających się z problemem chorób nowotworowych oraz tych, którzy zmagają się z chorobami zakaźnymi skóry. Nie wykonuje się go również zaraz po porodzie, choć już po trzech miesiącach po narodzinach dziecka można o nim pomyśleć.Masaż podciśnieniowy wykonany w profesjonalnej klinice nie powinien pociągać za sobą powikłań i komplikacji. Chcąc dodatkowo podnieść swoje bezpieczeństwo, w czasie jego trwania należy mówić o wszystkim, co wydaje się nam odbiegające od normy. Jest to szczególnie ważne w przypadku dolegliwości bólowych, które nie powinny mieć miejsca.