Odkryj witaminę C w pielęgnacji twarzy

Codzienna pielęgnacja twarzy powinna być przemyślana i opierać się na produktach zgodnych z potrzebami skóry. Jednym z nich są preparaty z witaminą C, która ma szerokie zastosowanie w kosmetykach do twarzy. Co daje witamina C i dla kogo ma największe korzyści?

Poznaj moc witaminy C

Witamina C jest ceniona jako składnik kosmetyków do twarzy. Jej właściwości rozświetlające są powszechnie znane i nie da się ukryć, że skóra nabiera blasku, jeśli jest regularnie pielęgnowana witaminą C. Szczególnie sprawdza się w kosmetykach typu serum, bo ma silnie skoncentrowane właściwości i można się spodziewać lepszych efektów przy jej użyciu. Jeśli skóra ma przebarwienia, co jest dość powszechnym problemem, witamina C może znacząco poprawić koloryt cery i zmniejszyć te przebarwienia. Sucha skóra bez blasku i zmagająca się z problemem matowienia, z pewnością poczuje ulgę po nasmarowaniu jej kremem z witaminą C. To nie wszystko, bo kosmetyki mogą mieć różną formę, od kremów, po maski. Cała gama produktów z kategorii pielęgnacja twarzy z witaminą C, to gwarancja rozświetlonej i pełnej energii skóry.

Krem, serum, płyn micelarny, a może maska do twarzy?

Jeśli terapia witaminą C przynosi efekty, naturalne jest sięganie po inne rodzaje takich kosmetyków. Gdy ktoś zaczyna od serum ze skoncentrowaną witaminą C, to powinien wspomóc taką pielęgnację innymi  preparatu. Garnier oferuje całe serie oparte na tym składniku i są tam zarówno serum, kremy, jak i płyny micelarne, maski, a także żele do mycia twarzy. Na przykład płyn micelarny z witaminą Cg rozpoczyna dzień pielęgnacji skóry matowej i zmęczonej. Nagrodą za wytrwałą pielęgnację będzie cera pełna blasku i bez zanieczyszczeń. Tak przygotowana cera czeka na dalszy rytuał piękna. Następnie serum na przebarwienia z witaminą C, ujednolica cerę dzięki skoncentrowanej formie 3,5%, która jest uznawana za jedną z bardziej stabilnych rodzajów tej witaminy. Nawilżająca maska z witaminą C w formie tkaniny nakładanej na twarz, to  łatwy sposób na rozjaśnienie twarzy.

Jak długo trzeba czekać na efekty stosowania kosmetyków z witaminą C?

Jeśli chodzi o kosmetyki Garniera z tej serii, to producent wskazuje na konkretne liczby. I tak na przykład serum na przebarwienia z witaminą C ma wskazany czas działania, z efektami rozłożonymi w czasie. Po 3 dniach skóra wygląda na bardziej jednolitą i gładszą, po 6 dniach przebarwienia są mniej widoczne, a z kolei okres 56 dni to redukcja widocznych przebarwień prawie o połowę. Jak widać, rezultaty są bardzo dobre i liczy się przede wszystkim regularność stosowania. Dodatkowo, jeśli stosuje się kilka kosmetyków z tej gamy, to efekt jest wzmocniony. Czy problem przebarwień jest częsty? Owszem, bo mogą one powstać na skutek wielu różnych czynników. Nie trzeba korzystać z gabinetów medycyny estetycznej, aby mieć dobre efekty. Witamina C to przykład na mądrą pielęgnację, płynący prosto z natury. Naturalne bogactwo witamin to naprawdę dobry sposób na dbanie o cerę. Nie trzeba obawiać się skutków ubocznych, bo ich po prostu nie ma.