Kilka słów o zawiesiach wężowych

Chyba każda osoba, która pracuje w budownictwie bądź też transporcie, miała styczność chociaż raz z zawiesiami wężowymi. Są to wyjątkowo elastyczne pasy, wykonane z syntetycznych materiałów charakteryzujących się wysoką wytrzymałością oraz rozciągliwością. Warto podkreślić, że są one w stanie udźwignąć nawet największy ciężar, toteż często można spotkać je przy różnego rodzaju dźwigach, wysięgnikach czy też żurawiach. Z pewnością warto dowiedzieć się nieco więcej na ich temat.

Jakie są zalety zawiesi wężowych?

Jeśli chodzi o zawiesia wężowe, to pod względem zastosowania przypominają one nieco zawiesia pasowe. Znacznie się jednak od nich różnią pod względem budowy. O ile zawiesia pasowe składają się wyłącznie z syntetycznych, zszytych ze sobą pasów, to w zawiesiach wężowych pasy te otulone są specjalnym wężem ochronnym, który znacznie je wzmacnia i zapobiega skręcaniu.

Chcąc powiedzieć nieco o zaletach zawiesi wężowych, z pewnością warto wspomnieć ich ponadprzeciętną wytrzymałość. W zależności od modelu są one w stanie udźwignąć ciężar o wadze nawet 20 ton. Pomimo swojej ogromnej wytrzymałości są też niesamowicie delikatne, dzięki czemu nie rysują transportowanych przedmiotów.

Zawiesia charakteryzują się także wysoką odpornością na działanie czynników atmosferycznych, oparów, chemii czy też cieczy.

Gdzie stosuje się zawiesia wężowe?

Tego typu zawiesia najczęściej stosuje się podczas transportu różnego rodzaju ładunków. Są one nieocenione w sytuacji, kiedy zachodzi konieczność przetransportowania przedmiotów ciężkich i podatnych na uszkodzenia. Zawiesia doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie da się zastosować haków bądź też łańcuchów.

Zawiesia wężowe stosuje się także podczas wodowania łodzi, a także wyciągania ich z jeziora. Warto wspomnieć o tym, że przy ich pomocy można również transportować urządzenia i maszyny na różnego rodzaju budowy.

Trzeba mieć świadomość tego, że wszystkie dostępne na rynku zawiesia posiadają europejskie certyfikaty świadczące o ich wysokiej jakości. Dodatkowo muszą one przejść testy, które będą potwierdzeniem ich wytrzymałości i rozciągliwości.

Jak widać, zawiesia mają bardzo różnorodne zastosowanie, zwłaszcza jeśli chodzi o budownictwo i transport.