Obrączki ślubne – klasyczne czy nietypowe?

Wybór obrączek ślubnych okazuje się o tyle trudny, że jest decyzją na lata. To nie biżuteria, którą wymieniasz, kiedy moda na nią przeminie. Pozostaną z Tobą na zawsze i będą Ci towarzyszyć niemal bez przerwy. Dlatego tak wiele osób decyduje się na obrączki ślubne o prostej i klasycznej formie. A co, jeśli Wy wolicie zaszaleć?

Proste i ponadczasowe obrączki ślubne dla minimalistów

Proste, gładkie, jednokolorowe obrączki ślubne – to doskonały wybór dla tych, którzy kochają ponadczasowe i klasyczne rozwiązania. Moda na nie nigdy nie przeminie i możecie być pewni, że nawet za kilkadziesiąt lat pozostaną tak samo aktualne.

Nie bierzcie jednak pod uwagę jedynie tego argumentu, kiedy wybieracie obrączki dla siebie, bo może się okazać, że, owszem, będą piękne, ale zupełnie nie w Waszym stylu. Kierujcie się swoimi własnymi przekonaniami i gustem. A ten może być bardzo niebanalny i nieszablonowy. Co w takiej sytuacji?

Nietypowe i oryginalne obrączki ślubne dla wymagających

Jeśli poszukujecie bardziej fantazyjnych rozwiązań, macie wbrew pozorom wiele możliwości do wyboru. Na przykład obrączki ślubne zrobione z kilku rodzajów złota. Połączenie żółtego i białego kruszcu jest bardzo oryginalne, a jednocześnie eleganckie.

Równie ciekawym rozwiązaniem są obrączki wysadzane kamieniami, najczęściej diamentami. Przeważnie jest tak ozdobiony pierścionek damski i może to być tylko jedno oczko albo więcej.

Jeszcze inną propozycją są obrączki ślubne we wzory, stworzone z wycięć, grawerów lub elementów piaskowanych, ozdabiających je poziomo lub pionowo. Pionowe wzory pomogą dodatkowo wyszczuplić optycznie palce i dłonie. Możecie wybrać również obrączki, które po połączeniu dają wzór serca. Możliwości jest naprawdę wiele.

Osoby, którym nie odpowiada klasyczne złoto, mogą wybrać obrączki z tytanu. To oryginalny, ale także bardzo praktyczny materiał. Po pierwsze jest niesamowicie trwały (to jeden z najtrwalszych metali na świecie), a po drugie przyjazny i całkowicie bezpieczny dla alergików.

Jeśli chodzi o szerokość obrączek, warto wybrać ją indywidualnie do kształtu dłoni oraz palców. Tu także kierujcie się ich praktycznością. Nie bójcie się łączyć ze sobą różnych wielkości. Jeśli jedno z Was ma drobną dłoń, może mieć wąską obrączkę, nawet jeśli drugie ma ją w wersji szerokiej.

To, że powyższe propozycje nie są klasyczne i standardowe, nie znaczy, że są przy tym nieeleganckie. Najważniejszą zasadą, którą musicie się kierować, jest to, aby wasze obrączki ślubne oddawały Wasze charaktery i Wasz styl bycia.

Wybierzcie obrączki, które najlepiej do Was pasują

Obrączki ślubne to biżuteria, którą będziecie nosić Wy i nikt inny. Dlatego musicie przede wszystkim czuć się z nią dobrze. Poza tym, jeśli na co dzień wolicie ubierać się mniej klasycznie, to proste obrączki ślubne będą wręcz „gryzły się” z Waszym wizerunkiem. Nie ma więc sensu dobieranie ich wbrew sobie i kierowanie się przy tym utartymi schematami czy modą.