Czym myć pojemniki do żywności dla koni? – Profesjonalne środki utrzymania czystości

Wiadra, koryta, poidła i inne akcesoria, w których podaje się koniom karmę i wodę, należy utrzymywać w idealnej schludności. Koń lubi czystość wokół siebie, dzięki której dobrze się czuje psychicznie i fizycznie. Każdy, komu zależy na utrzymaniu należytej higieny wokół swego ulubieńca, powinien wybrać profesjonalne środki utrzymania czystości.

Jak wybierać środki profesjonalne do utrzymania czystości poidła i innych naczyń dla zwierząt?

Aby dobrze wybrać odpowiednie preparaty myjące i dezynfekujące naczynia do pojenia i karmienia koni oraz innych zwierząt gospodarskich, należy szukać wśród środków bezpiecznych dla ich zdrowia. Dużo zależy od składu substancji czynnych, które mają za zadanie wyczyścić powierzchnie z brudu i wszelkich osadów.

Na ściankach poidła u koni, tak samo w miskach z wodą dla innych zwierząt, tworzy się śliska masa, a także osad z kamienia. Aby pozbyć się tych naleciałości, warto wybrać Profesjonalne środki utrzymania czystości, których skład jest bezpieczny dla zwierząt. Jednocześnie muszą być one skuteczne w swym działaniu bez niszczenia politury naczyń.

Jakimi preparatami umyć siodło i cały osprzęt dla konia?

Co jakiś czas należy czyścić cały koński rząd i pozostały sprzęt wykorzystywany do pracy z koniem. Do tych celów można używać tych samych specyfików co do mycia naczyń dla zwierząt. Odpowiednio dobrane środki powierzchniowo czynne rozpuszczają brud i skutecznie je usuwają z wszelkich powierzchni. Chronią także przed ponownym zabrudzeniem znacznie dłużej niż zwykły płyn do mycia.

Profesjonalne środki utrzymania czystości łatwo spłukują się czystą wodą zdatną do picia. Bezpieczne preparaty wysokiej jakości do czyszczenia można używać w zamkniętych pomieszczeniach bez konieczności ich wietrzenia po użyciu środków do mycia.

Jakie środki czystości odkażą podłogę i ściany w stajni?

Zachowanie czystości w stajni polega na wymianie słomy, umyciu i dezynfekcji podłogi oraz dolnych części ścian, które mają kontakt z wilgotną ściółką i końskimi odchodami. Brak higieny prowadzi do gromadzenia się w stajni bakterii chorobotwórczych oraz pleśni niebezpiecznych dla koni.

Do tego celu posłużą środki profesjonalne do mycia podłogi i ścian w boksach. Powinny one być bezpieczne dla przebywających w stajni zwierząt i ludzi. Muszą być nieszkodliwe na układ oddechowy oraz skórę, a także być skuteczne w zwalczaniu drobnoustrojów i grzybni.