Ozonowanie pomieszczeń na terenie Poznania – kto może pomóc

Ozonowanie pomieszczeń, jak i wszelkiego rodzaju dezynfekcje pomieszczeń stały się obecnie niezwykle pożądane i popularne. W Poznaniu, jak i w okolicznych miejscowość zaczęło pojawiać się coraz więcej ofert firm, które świadczą tego rodzaju usługi. Czy warto wybrać pierwszego lepszego wykonawcę ozonowania? Na co zwrócić uwagę w przypadku tego rodzaju usługi? Wszystkiego dowiecie się z poniższego tekstu. Zachęcamy do czytania.

Ozonowanie pomieszczeń na terenie Poznania

Aktualna pandemia koronawirusa zmusza nas do zmiany swoich przyzwyczajeń i nawyków. Coraz bardzie musimy pamiętać o odpowiednich zasadach higieny. Każdy z nas robi to oczywiście na własną rękę, jednak obecna sytuacja wymaga działania również od zarządców pomieszczeń i budynków, w których znajdują się ludzie. W ostatnich miesiącach coraz częściej takie osoby decydują się na zamówienie usługi ozonowania. Czy warto pomyśleć o tym również w swoim obiekcie? Czy jest to proste zadanie, które można wykonać samodzielnie czy może jednak warto powierzyć jej profesjonalnej ekipie, która zajmuje się tym od lat?

Musimy przyznać, że jeszcze do niedawna ozonowanie nie było formą dezynfekcji, na którą decydowało się zbyt wiele osób. Jednak w przypadku takich miast jak Poznań, gdzie zagęszczenie ludności w biurach, zakładach przemysłowych, a także w komunikacji miejskiej jest ogromne, ozonowanie staje się jedną z najskuteczniejszych metod usuwania koronowirusa z powierzchni, jak i powietrza.

Czy jednak codzienna dezynfekcja za pomocą środków na bazie alkoholu nie jest wystarczająca? Tego rodzaju środki są oczywiście skuteczne. Ich zastosowanie jest jednak odpowiednie jednak przede wszystkim dla bardzo niewielkich przestrzeni, a i w takich przypadkach znajdzie się zawsze mnóstwo zakamarków, do których nie można w ten sposób dotrzeć. Jest to więc metoda bardzo pracochłonna i niepełna. W przypadku całego obiektu jest to wręcz działanie niemożliwe do przeprowadzenia.  Więcej o ozonowaniu pomieszczeń przeczytasz na stronie https://brawent.pl/ozonowanie-pomieszczen-poznan/

Warto w tym miejscu dodać, że nawet tego rodzaju dezynfekcja przeprowadzona bez odpowiedniego zabezpieczenia może również grozić zakażeniem dla osób, które się jej podejmują. To samo dotyczy ozonowania, które w przypadku zamkniętych obiektów okazuje się być doskonałą i szybko metodą pozbywania się wszelkiego rodzaju patogenów. Osoby bez doświadczenia mogą wykonać usługę nie tylko w sposób nieprofesjonalny, ale również szkodliwy dla własnego zdrowia. W przypadku ozonowania niezwykle istotne jest ponadto odpowiednie przygotowanie obiektu, jak i dobranie właściwej dawki preparatu. Tylko wtedy możemy mówić o skutecznym pozbyciu się niebezpiecznych patogenów z powierzchni i powietrza.

Ozonowanie biur i magazynów na terenie Poznania

Wspomnieliśmy już, że w przypadku dezynfekcji biur, magazynów czy innego rodzaju pomieszczeń bardzo ważny jest wybór odpowiedniej ekipy, która przeprowadzi wszystko w sposób kompleksowy i profesjonalny. Nie wyjaśniliśmy jednak na czym samo ozonowanie polega i chyba już najwyższy czas, żeby to zrobić. Należy zacząć do tego, że jest sposób dezynfekcji pomieszczeń zamkniętych, który charakteryzuje się wysoką skutecznością i ekologicznością. Jest to metoda stosowana między innymi od odgrzybiania klimatyzacji, a także sterylizacji karetek pogotowia ratunkowo. Warto zaznaczyć, że w procesowania ozonowania usuwane są grzyby, bakterie, alergeny i wirusy, a dodatkowo nieprzyjemne zapachy, które najczęściej są wynikiem rozkładania się cząstek organicznych.

Do tego rodzaju dezynfekcji wykorzystywany jest trójatomowy tlen, które naturalnie występuje w środowisku i możemy go kojarzyć z przyjemnych zapachem świeżości po burzy. Taki sam zapach poczują wszyscy, którzy wrócą do obiektu po przeprowadzeniu ozonowania. Będzie to możliwe już po dwóch godzinach od przeprowadzonej dezynfekcji.

Główną zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim fakt jego kompleksowości. Atomy ozony są w stanie dotrzeć do każdego, nawet najmniejszego zakamarka i zneutralizować grzyby, bakterie czy wirusy. Nie byłoby to oczywiście możliwe w przypadku tradycyjnych metod. Należy jednak pamiętać, że wspomniany zabieg należy powtarzać regularnie.

Dlaczego warto stawiać na profesjonalistów?

Wcześniej już wspomnieliśmy, że ozonowanie jest zabiegiem skomplikowanym. Aby przeprowadzić je w sposób bezpieczny, ale i skuteczny konieczna jest wiedza, dostęp do profesjonalnych preparatów, a także odpowiedni sprzęt do zamgławiania. W zamkniętych pomieszczeniach występuje wysokie stężenie ozonu, które w danej chwili jest niebezpieczne dla zdrowia. Szczególnie istotne jest to, by fachowcy byli w odpowiedni sposób zabezpieczeni.

Ważne jest to, by stężenie nie było ani za wysokie, ani za niskie. W pierwszym przypadku ozonowanie nie będzie skuteczne, w drugim poziom ozonu w powietrzu może być zbyt duży dla osób, które znajdą się w pomieszczeniu później. Warto więc postawić na taką firmę jak Brawent, która w Poznaniu świadczy tego rodzaju usługi już od lat, powiększając grono zadowolonych klientów.