Akcesoria do wózka dziecięcego, które przydadzą się zimową porą

Spacery z małym dzieckiem zimową porą? Zdecydowanie tak! Maluszka można zabierać na zimowy spacer już po ukończeniu 4. tygodnia życia. Dziecko się hartuje, wzmacnia się również jego naturalny system odpornościowy. To bardzo ważne, dlatego ze spacerów nie warto rezygnować, o ile temperatura nie spada poniżej 10 stopni Celsjusza lub nie pozwalają na to szczególnie trudne warunki pogodowe – np. silny wiatr i duża wilgoć. Aby maluszkowi było ciepło, a spacer zimą faktycznie przynosił korzyści młodemu organizmowi, trzeba zadbać o odpowiednie akcesoria do wózka. Na co warto zwrócić uwagę? Sprawdźmy!

Wkładka do wózka

Zima to zdecydowanie niższe temperatury, do tego opady śniegu. Mróz, który szczypie w policzki i sprawia, że najszybciej wychładzają się kończyny. Dodatkowa warstwa w wózku, czyli specjalna wkładka, nazywana również tapicerką, uchroni maluszka przed marznięciem i budzeniem się z uczuciem wychłodzenia.

Zastosowanie takiej wkładki zapewnia także większą miękkość niż układanie dziecka na fabrycznie przygotowanej, nieco twardej warstwie wózka. Zdejmowana tapicerka pozwala na łatwiejsze utrzymanie w czystości. Na rynku można znaleźć całe komplety, które poza wkładką do wózka zawierają dołączone rękawiczki dla rodzica, który będzie prowadził wózek. Taki produkt oferuje sklep https://www.wozki-foteliki.pl/.

Odpowiednio dobrany wkład będzie ponadto gwarantował, że maluszek nie zacznie się ślizgać będąc ubranym w zimową odzież. Wnętrze budki staje się antypoślizgowe. To idealne warunki na zimowy spacer!

Śpiworek i kocyk

Wkładka do podstawa, ale przy mroźnej zimie to wciąż może być zbyt mało. Rodzice radzą sobie kocykami, jednak większość dzieci łatwo się z nich rozkopuje. Maluchom można więc sprawić dopasowany do rozmiaru ich ciałka śpiworek do wózka. Może on posiadać kaptur, ale nie musi. Takie rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim u dzieci, które bardzo szybko zrzucają z siebie kocyk.

Śpiworki mają zwykle polarową warstwę wewnętrzną, która zapewnia komfort termiczny. Na zewnątrz zaś są wykonane z tkaniny wodoodpornej, dlatego spacery nawet w trakcie niewielkich opadów śniegu, nie spowodują przemoczenia śpiworka.

Dodatkowe gadżety – termofor i osłona wózka

Z dodatkowych gadżetów warto wybrać termofor, który napełniony gorącą wodą, utrzyma ciepło do dwóch godzin. Układa się go zwykle w nóżkach dziecka, należy jedynie pamiętać, by maluszek nie miał do niego bezpośredniego dostępu, bo może się oparzyć. Z kolei podczas spacerów w trakcie opadów śniegu przyda się specjalna osłona ochraniająca całe wnętrze wózka. Można ją zakupić w komplecie z wybranymi modelami wózków lub postawić na uniwersalny produkt.

Nie ma co rezygnować z zimowych spacerów, nawet w trakcie niewielkich mrozów. Wystarczy odpowiednie ubranie dla dziecka i rodzica. Do tego kilka gadżetów, dzięki którym maluszkowi będzie ciepło, a chwile spędzone z rodzicem na świeżym powietrzu staną się czystą przyjemnością i przyniosą korzyści młodemu organizmowi.