Nessi – kolorowa rewolucja w bieganiu

Bieganie staje się ostatnio coraz bardziej popularne. Nic dziwnego – dotlenia organizm i poprawia ogólną wydolność organizmu, uczy dyscypliny i czyni bardziej radosnym! Wybierając strój do biegania, w pierwszej kolejności powinniśmy brać pod uwagę pogodę – latem strój będzie lżejszy, jesienią i zimą warto pomyśleć o bieliźnie termicznej, przyda się też przewiewna kurtka. Skarpety do biegania powinny przepuszczać powietrze i nie dopuszczać do zapocenia stóp. Specjalnymi rodzajami skarpet do biegania są skarpety amortyzujące i stabilizujące. W modzie biegowej ostatnich lat obserwujemy dwa trendy – pierwszy to powrót do mody lat 90., drugi to nawiązania do stylistyki Boho. Naprzeciw tej modzie wychodzi polska marka Nessi, która proponuje kolorową rewolucję biegową, łącząc w swoich projektach fantazję i funkcjonalność.

Moda na bieganie

Bycie fit staje się coraz bardziej popularne. Sport to nie tylko hobby, to sposób na życie. Nic więc dziwnego, że coraz częściej widzimy ludzi biegnących ścieżkami tak miast, jak i wsi. Parkowe alejki są okupowane przez biegaczy, coraz częściej też organizowane są maratony. Bieganie jest na czasie i tak być powinno! Dlaczego?

1. Bieganie dotlenia organizm.

Oddech przyspiesza, a krew zaczyna krążyć szybciej. Poprawia się krążenie i ogólna wydolność ciała. Objętość serca poszerza się, a ciśnienie spada. Mózg, który otrzymuje odpowiednią dawkę tlenu, pracuje sprawniej. To po prostu zdrowe!

2. Bieganie pomaga się zdyscyplinować.

Ludzie, którzy postanawiają biegać, uczą się lepszej organizacji czasu i wytyczania sobie celów. To przekłada się także na inne dziedziny życia. Biegacze rzadziej się poddają i częściej odnoszą sukcesy.

3. Bieganie czyni bardziej radosnym!

U biegnącego poziom energii wzrasta, podnosi się też ilość endorfin we krwi. Człowiek staje się bardziej zrelaksowany, bo nie ma lepszej metody na stres niż porządny trening. To wszystko sprawia, że entuzjastów biegania nie brakuje.

Moda dla biegaczy. Jak się ubrać do biegania?

Wybierając strój do biegania, w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę pogodę. Latem, kiedy jest upalnie, najlepiej zdecydować się na przewiewny t-shirt bez rękawów lub na ramiączkach i szorty bądź legginsy 3/4, tzw. capri. Jesienią i zimą warto pomyśleć o bieliźnie termicznej i komfortowym dresie lub dłuższych legginsach z bluzą, które przydadzą się także wiosną. Na wierzch chłodniejszą porą należy wkładać kurtkę – może być przeciwdeszczowa, ale najważniejsze, by była przewiewna.

To, co wkładamy na stopy, jest nie mniej ważne niż pozostała część garderoby – w końcu to one nas niosą! Skarpety do biegania muszą przepuszczać powietrze i odprowadzać nadmiar wilgoci. Te na lato będą lżejsze, z delikatniejszym splotem dzianiny w górnej części stopy, która łatwiej się przegrzewa. Skarpety amortyzujące są pogrubione na podeszwie lub tylko w obrębie palców, a stabilizujące posiadają ściągacze, dzięki czemu opinają stopę podobnie jak czyni to bandaż elastyczny.

Moda na Nessi. Bieganie ubarwia życie, Nessi ubarwia bieganie!

Obecnie obserwujemy dwa trendy w modzie biegowej. Pierwszym jest powrót do lat 90., czyli krzykliwe kolory i duże napisy. Pamiętacie świecące getry, które wraz z lambadówkami królowały na dyskotekach? Teraz takie legginsy zobaczymy raczej na nogach biegaczki, niż u bywalczyni nocnych klubów. Neonowe koszulki to kolejny biegowy hit, zaczerpnięty z tamtej dekady. Wielbicielom żywych kolorów przypadną do gustu produkty polskiej marki Nessi. Celem tej firmy jest kolorowa rewolucja biegowa – bo bieganie jest kolorowe! Nessi udowadnia, że można połączyć w stroju sportowym funkcjonalizm i fantazję.

Drugim trendem jest design w stylistyce Boho: roślinne ornamenty, motywy zwierzęce i zwiewne tkaniny. Biegacze mają wielkie serca, mogą więc pozwolić sobie na nieco romantyzmu w ubiorze. W ofercie Nessi nie zabrakło także propozycji związanych z tym nurtem. Legginsy fitness Nessi oszałamiają możliwością wyboru fasonów – są barwne i oryginalne. To doskonały wybór dla biegaczy z wyobraźnią.