Szukasz sprawdzonego podologa w Łodzi? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki

Praca podologa jest z pozoru łatwa. Zajmuje się on diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp tak często zaniedbywanych przez nas wszystkich. Przyjęło się, że stopami zajmuje się gabinet pedicure, jednakże pedikiurzystki co najwyżej zajmują się stopami od strony kosmetycznej, a diagnozowanie ich dolegliwości i późniejsze leczenie nie należy już do ich obowiązków. Podolog natomiast bierze na siebie wszystkie te obowiązki i potrafi zadbać o kosmetykę stóp z takim samym zaangażowaniem jak o ich stan zdrowia. Zróbmy sobie wycieczkę do gabinetu kosmetycznego i sprawdźmy, czym zajmuje się podolog.

Czego oczekiwać od podologa?

Odwiedzając podologa, na samym początku czeka nas rozmowa. Może być ona krótsza bądź dłuższa, ale jej celem jet określenie stanu naszego zdrowia, nawyków żywieniowych i stylu naszego życia. Następnym etapem są oględziny i analiza naszych stóp za pomocą urządzeń specjalnie do tego przeznaczonych.

Często jest tak, że same oględziny są wystarczające do postawienia odpowiedniej diagnozy i skierowania osoby na specjalistyczne badania w celu kontynuacji leczenia. Mając kompletne informacje wraz z wynikami badań, podolog może przystąpić do wykonania zabiegu jeśli jest konieczny i zaplanować domowe kuracje oraz w razie konieczności zastosować odpowiednie leki.

Poza tym, jeżeli leczenie tego wymaga, podolog może skierować pacjenta do odpowiedniego specjalisty.

Jakie zabiegi może wykonać podolog?

Podolog zajmuje się wieloma zabiegami, jakie dotyczą stóp, a mianowicie:

  • wykonuje usługi takie jak masaże stóp i pedikiur leczniczy,
  • skraca w sposób profesjonalny paznokcie, formuje kształt płytki paznokcia i ewentualnie odnawia brakujące fragmenty paznokcia utracone w konsekwencji wypadku albo chorób,
  • wykonuje takie zabiegi na paznokciach jak: piłowanie zbyt grubych paznokci, leczenie grzybicy oraz regulacja wrastających paznokci,
  • usuwa pojawiające się problemy, jak kurzajki, odciski czy modzele,
  • z dobrymi skutkami usuwa grupy naskórek i przygotowuje skórę pod wyprodukowanie nowego, świeżego i zdrowego,
  • leczy spękane pięty, z których trzeba usunąć część skóry i pozwolić im się zregenerować,
  • łagodzi bóle stóp.

Gdzie w Łodzi przyjmuje dobry podolog?

Przeglądając strony w sieci, można wiele dowiedzieć się o pracy dobrego podologa i miejscu, gdzie można go znaleźć w mieście. Stron, które o podologii traktują, jest naprawdę wiele. Sporo można się dowiedzieć na przykład dzięki stronie https://www.moment.pl/inne/podolog/lodz. Są na niej bardzo ciekawe i wiele mówiące o samym podologu informacje.

Można za pośrednictwem tej strony sprawdzić dokładnie wszystkie usługi, jakie oferuje podolog, a także skontaktować się z gabinetem  oraz umówić się na wizytę. Na pewno jest to warte, gdyż zdrowe stopy są cenniejsze, niż to by się wydawało.