Peeling ciała

Peeling ciała pozwala na złuszczenie martwego naskórka. Dzięki niemu nasza skóra jest gładka i nawilżona. Dodatkowo poprawiamy jej ukrwienie. Peeling całego ciała powinnyśmy wykonywać przynajmniej raz w tygodniu.Prawidłowo wykonany peeling poprawia koloryt naszej skóry, usuwa równomiernie martwy naskórek, pozbywamy się zanieczyszczeń. Naturalny proces odnowy naskórka trwa około 28 dni i powtarza się cyklicznie. A dzięki peelingowi martwy naskórek jest usuwamy równomiernie.

Dla kogo polecany jest peeling ciała?

Peeling ciała sprawia, że skóra jest gładka, a nasza uroda nabiera blasku. Jest to najczęściej scrub w postaci kryształków cukru, soli bądź innych substancji. Po tym zabiegu zaleca się nałożenie balsamu na ciało. Wykonywanie peelingu jest zalecane przede wszystkim osobom:
– których skóra jest szorstka i szara,
– które chcą skorzystać z solarium lub opalać się na plaży, zalecane jest zrobienie peelingu kilka dni przed,
– które przechodzą kurację antycellulitową,
– które zauważają, że skóra traci elastyczność i się starzeje,
– które planują depilację.

Jak prawidłowo wykonać peeling ciała?

Najpierw należy umyć całe ciało mydłem lub żelem. Następnie nakładamy peeling i delikatnie masujemy skórę. Najlepiej masować okrężnymi ruchami w kierunku serca. Siła z jaką masujemy powinna być dostosowana do tego jaki efekt chcemy uzyskać i jaki mamy rodzaj skóry. Wykonywanie zabiegu zaczynamy od stóp i przechodzimy systematycznie do górnych części ciała. Resztę kosmetyków zmywamy i nakładamy na skórę balsam lub serum. Jeżeli chcemy wzmocnić działanie peelingu to możemy go zastosować na suchą skórę.

Kiedy nie wykonywać peelingu ciała?

Istnieją także pewne przeciwwskazania do wykonywania peelingu. Jednym z nich jest depilacja – nie wykonujemy zabiegu bezpośrednio przed depilacją. Po depilacji również należy odczekać przynajmniej dobę. Także jeżeli zamierzamy się opalać to również nie zaleca się peelingu skóry. Do innych przeciwwskazań należą też: uszkodzenia skóry, choroby bakteryjne i wirusowe, grzybica, zapalenie żył, choroba zakrzepowa.

Peeling domowej receptury

Peeling bardzo łatwo możemy zrobić w domowych warunkach, z podstawowych składników spożywczych. Jednak jeśli nie mamy na to czasu to kupimy gotowy w drogeriach. Do najpopularniejszych peelingów należą:
– solny – poprawia ukrwienie skóry, polecany jest przede wszystkim do grubej skóry. Możemy go zrobić w domu z soli kuchennej, dodając olejek, np. makadamia, z kiełków pszenicy.
– cukrowy – oprócz złuszczania naskórka, dodatkowo natłuszcza skórę. Także możemy go same zrobić – potrzebujemy cukru białego lub ciemnego i olejek.
– kawowy – bardzo korzystnie wpływa na ciało, usuwa cellulit. Możemy kupić gotowy lub zrobić go z fusów kawy.
– owsiany – bardzo delikatny peeling, sprawdzi się nawet na skórze wrażliwej.