Łóżko do pokoju dziecięcego – niezbędne informacje!

Wybór łóżka do pokoju swojej pociechy to jedno z ważniejszych zadań w czasie urządzania pomieszczenia dziecka. W przypadku, gdy popełnisz błąd i dobierzesz nieodpowiedni mebel, wypoczynek twojego malucha może zostać mocno zakłócony. Na tym nie koniec, w niektórych wypadkach może nawet bardzo negatywnie wpłynąć na samo zdrowie dziecka. Właśnie dlatego niezwykle ważne jest to, aby wybrać odpowiednio łóżko. Co warto wiedzieć na ten temat? Właśnie tego dowiesz się z naszego artykułu!

Odpowiednie wymiary

Jednym z najważniejszych aspektów, na jakie trzeba zwrócić uwagę, są wymiary samego mebla. Dlaczego jest to tak istotne? Nikogo nie zdziwi fakt, że zupełnie inną wielkość będzie miało łóżko przeznaczone dla rocznego dziecka, a inne dla czterolatka. Jak to wygląda w rzeczywistości?

Jakie łóżko wybrać dla dziecka rocznego oraz dwulatka?

Miejsca do spania dla swojego dziecka w pierwszych miesiącach życia jest szczególnie ważne. To właśnie w tym okresie życia spędza ono w łóżko większość swojego dnia. Na tym nie koniec, to także czas, kiedy pociecha zaczyna wstawać oraz stawiać pierwsze kroki. Właśnie dlatego niezwykle ważne jest to, aby mebel zapewniał twojemu maluchowi poprawny poziom bezpieczeństwa i komfortu. Jak tego dokonać? Bardzo ważnym elementem są demontowane barierki. Dzięki nim możliwe jest ochronienie dziecka przed wypadnięciem, a także otwarcie mebla, co pozytywnie wpłynie na więź malucha z rodzicami.

Łóżka dla trzy- oraz czterolatka – co warto wiedzieć?

Kiedy maluch skończy trzy latka, oczywiste będzie to, że jego malutkie łóżeczko będzie musiało iść w odstawkę. Dla dwuletniego dziecka bez większego problemu wystarczający okazywał się mebel o wymiarach 140 × 70 cm. Kiedy jednak pociecha ma już trzy lub cztery lata, to warto postawić na większy model, który będzie charakteryzował się wymiarami 160 × 80 cm. Na samym końcu należy wspomnieć o tym, że dziecko w takim wieku ma wiele energii, dlatego konieczne jest postawienie na stabilny mebel, aby zapewnić mu wiele bezpieczeństwa.