Czyste okna i szyby bez smug w 5 minut!

Boli Cię głowa na samą myśl o myciu okien? Spokojnie, podpowiemy Ci, jak w krótkim czasie uporać się z brudną powierzchnią, w dodatku nie pozostawiając smug!

Najpierw ramy później szyby!

Niektórzy mycie okien zaczynają od szyb, zapominając przy tym o framugach, klamkach i parapecie – które są przecież równie widoczne co szyby. Podstawowym błędem jest pomijanie ich i skupienie się jedynie na uporczywych smugach, których ciężko się pozbyć.

Ściereczka, detergent, miska, ciepła woda…

… tak się zaczyna nasza przygoda – z myciem okien rzecz jasna! No właśnie, jako pierwszą mamy ściereczkę. Jeśli chodzi o czyszczenie ram okna – tutaj możemy użyć nawet gąbeczki  do naczyń np. Vileda 3w1. W usuwaniu zebranego brudu i kurzu przydatny będzie mleczko czyszczące z wybielaczem Astonish Cream Cleaner, który nie tylko wyczyści powierzchnię framugi ale także ładnie nam ją wybieli. Pamiętajmy, żeby nie używać mleczka do pierwszego mycia szyb, bo w przypadku mleczka z mini granulkami – możemy je nawet porysować!

Zabieramy się za szyby!

Kiedy ramy okna, błyszczą czystością, czas na szyby! Pierwszy kurz i inne zanieczyszczenia zebrane na szybie, możemy umyć używając do tego gąbeczki, ciepłej wody z dodatkiem płynu do naczyń lub zwykłego płynu uniwersalnego do mycia. Kiedy szyba wyschnie, czas na profesjonalne środki, gwarantujące mycie bez smug i polerki! W tej roli najlepiej sprawdzi się Chameloo Window And Glass, który należy rozpylić bezpośrednio na czyszczoną powierzchnię, pozostawić na chwilę. Następnie dokładnie wyczyścić miękką ściereczką – Vileda, której mikrowłókna gwarantują doskonałe działanie czyszczące, większą trwałość i odporność oraz lepszą miękkość i co najważniejsze – przyjemność w dotyku.

Dlaczego warto wybierać ściereczki zamiast papierów ręcznikowych? Po pierwsze ściereczki z mikrofibry, nie pozostawiają smug ponieważ doskonale przylegają do czyszczonej powierzchni. Co więcej nie zostawia po sobie na szybie żadnych włókien (jak w przypadku ręcznika papierowego) oraz można jej używać wielokrotnie – jest eko!

Dowiedz się więcej na: https://laboratoriumpanidomu.pl