Czy depilacja laserowa boli? Ile kosztuje i jak wygląda zabieg? Sprawdź!

Depilacja laserowa to jedyny jak dotąd sposób na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia. Mogą z niej korzystać zarówno kobiety, jaki i mężczyźni. Wokół tego zabiegu narodziło się wiele mitów, a pytań wciąż nie brakuje. Najczęściej jednak zastanawiamy się, czy zabieg jest bolesny oraz jaki jest jego koszt. Jeśli chcesz znać odpowiedzi na te pytania, zachęcam do dalszej lektury.

Na czym polega depilacja laserowa i jak wygląda zabieg?

Depilacja laserowa jest zabiegiem, w którym wykorzystuje się specjalne urządzenie emitujące wiązkę lasera diodowego. Jego działanie polega na tym, że skupiona wiązka o odpowiednio dobranej mocy uderza prosto w mieszek włosowy powodując jego całkowite zniszczenie. W efekcie włos wypada i w jego miejscu nie wyrasta już nowy.

Salony oferujące zabieg, bez względu czy będzie to depilacja laserowa w Warszawie, czy innym mieście dysponują tym samym rodzajem lasera, choć marki i wygląd urządzenia może się różnić. Jednak zasada działania jest ta sama. Z uwagi na możliwość ustawienia różnej mocy strzału lasera, każde ustawienia dobierane są indywidualnie do każdego klienta. Niezwykle ważne jest zatem, aby osoba wykonująca zabieg została odpowiednio przeszkolona w obsłudze danego urządzenia oraz w kwestii wykonywania depilacji laserowej. Wiedza, doświadczenie i profesjonalizm to gwarancja bezpieczeństwa!

Czy depilacja laserowa boli?

Ból towarzyszy nam kobietom od pokoleń, a każdy nowy zabieg poprawiający wygląd zwykle w jakimś stopniu jest bolesny. Nawet taki manicure może okazać się bolesny, jeśli nie zostanie przeprowadzony prawidłowo, o czym więcej przeczytasz na http://www.delite.pl/chcesz-wykonac-manicure-hybrydowy-pierwszy-sprawdz-najlepiej-zrobic/. Nie dziwne więc, że obawiamy się również bólu przy zabiegu depilacji laserowej. Obawy mogą być uzasadnione niewiedzą zasady działania urządzenia. A więc czy depilacja laserowa może boleć?

To zależy, ponieważ wszystko zależy od tego, co dla Ciebie jest bolesne. Dla jednych może powodować jedynie delikatne mrowienie, a innych może być odczuwane jako ból. Zatem bolesność zabiegu jest kwestią indywidualną, aczkolwiek należy zaznaczyć, że w żadnym stopniu nie kategoryzujemy tutaj bólu, porównując go do depilacji woskiem czy depilatorem elektrycznym. Depilacja laserowa w momencie impulsu może powodować delikatny dyskomfort, który jest wynikiem pochłaniania wiązki lasera przez melaninę włosa.

Ogólnie uznaje się ten zabieg jako bezbolesny. Jeśli moc wiązki lasera zostanie prawidłowo dobrana, praktycznie nie odczujesz nic, ewentualnie delikatne mrowienie w momencie strzału wiązki.

Ile kosztuje zabieg depilacji laserowej?

Niestety zabieg depilacji laserowej nie należy do najtańszych metod usuwania owłosienia. Niemniej jednak biorąc pod uwagę fakt, że pozwala trwale usunąć zbędne włoski, w perspektywie czasu jest bardzo opłacalną inwestycją.

Ceny zależne są od partii ciała, którą poddajemy zabiegowi oraz oczywiście salonu i regionu. Średnio wahają się w granicach:

  • depilacja górnej wargi około 150 zł,
  • depilacja nóg około 400-600 zł,
  • depilacja pach około 150-200 zł,
  • depilacja bikini około 200-400 zł.

Warto pamiętać, że dla uzyskania pożądanych efektów, należy poddać się kilku seriom zabiegów w odstępach kilku tygodniowych. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest skorzystać z pełnych pakietów, które obejmują kilka serii. Wówczas cena za pojedynczy zabieg jest niższa. Zwykle pakiet określi ilość absolutnie niezbędną do uzyskania efektu gładkiej skóry.