Jaką pościel do hotelu wybrać?

fotolia.com, 104135850 | Autor: DragonImages

Na wygodę gości hotelowych oraz komfort przebywania w danym pokoju ma wpływ wiele czynników. Mowa tu nie tylko o przestrzennych pokojach, schludnych łazienkach, czy też dużych łóżkach, ale również o hotelowych pościelach. Powinny być one nie tylko trwałe, ale również wygodne w użytkowaniu, tak by gwarantowały one dobry sen każdemu z gości.

Według światowych trendów do najbardziej popularnych kołder hotelowych należą te w uniwersalnym i ponadczasowym kolorze białym. Dają one możliwość osiągnięcia najwyższych standardów, jak również utrzymanie ich w czystości, ponieważ zabrudzenia na tym właśnie kolorze będą od razu widoczne.

Warto również wiedzieć, że pościel ta powinna być zmieniana codziennie lub też co 2-3 dni, co jest związane ze standardem danego hotelu lub też potrzebami gości. Sytuacja ta powoduje, że pościele hotelowe są prane z o wiele większą częstotliwością niż ma to miejsce w domu, dlatego też musi charakteryzować je także wysoka jakość materiałów użyta do ich produkcji. Podczas zakupu pościeli do pensjonatu lub hotelu należy więc pamiętać o tym, by nabywać ją od znanych i godnych zaufania producentów. Daje to gwarancję, że nabyty produkt będzie o wiele bardziej trwały i wytrzymały, niż jego odpowiednik niewiadomego pochodzenia.

Biel nie musi być nudna!

Najczęściej wybieranym kolorem pościeli hotelowej jest biel, która wcale nie musi być nudna. Współcześnie oferty producentów tego typu produktów posiadają bardzo ciekawe wzory na tym właśnie tle, takie jak paski, groszki, czy też wzory florystyczne), co sprawia że pościel ta prezentuje się oryginalnie i z całą pewnością nie jest ona nijaka.

W przypadku prześcieradeł, jak i poszwy na pościel, należy zwracać uwagę na materiał użyty do ich produkcji. Jednym z najbardziej trafionych wyborów okaże się tutaj wysokogatunkowa bawełna, której ciężar nie przekracza 160 g/m2. Tkanina ta zapewnia komfort snu i jest ona bardzo przyjemna w dotyku. Jest to także materiał wytrzymały, co w przypadku pościeli hotelowej, pranej bardzo często, jest kwestią niezwykle istotną.

Zadbaj o właściwą konserwację i pranie pościeli hotelowej

Jednym z najważniejszych czynników, który odróżnia pościel hotelową od tej używanej w domu jest przepis prania oraz konserwacji. W warunkach domowych używamy najczęściej pościeli kolorowych, które wyprodukowane zostały wraz z różnego rodzaju zapięciami. Pierze się je w stosunkowo niskich temperaturach, nie wykorzystując do tego agresywnych środków piorących.

Natomiast parametry pościeli hotelowej (zarówno użytkowe, jak i mechaniczne) są dobrane w taki sposób, że nawet najbardziej agresywny proces jej konserwacji nie będzie wpływał na jej zewnętrzny wygląd, czy też długość użytkowania. Tego typu właściwości można uzyskać wykorzystując tkaniny o innym wykończeniu oraz o innej strukturze niż ma to miejsce w przypadku pościeli domowych. Aby więc mogła powstać tkanina o wymaganych parametrach niezbędne okaże się zastosowanie czesankowych oraz długich włókiem, które są możliwie jak najbardziej gładkie. Im będą one gładsze i dłuższe, tym bardziej wytrzymała będzie tkanina.