Pożyczka bez BIK i KRD

Pożyczki internetowe umożliwiają zaciągnięcie zobowiązania osobom, które nie mogą pochwalić się dobrą zdolnością kredytową. To dobre rozwiązanie dla osób borykających się z problemem zadłużenia, a także tych, którym odmówiono udzielenia pożyczki lub kredytu w banku.

Pożyczki bez BIK oraz KRD poszukują najczęściej te osoby, które z różnych względów nie mają szans na otrzymanie standardowego finansowania. Bardzo często są to osoby zadłużone, posiadające wpisy w rejestrach dłużników oraz negatywną historię kredytową w biurach informacji kredytowych.

Problem zadłużenia wymaga pozyskania dodatkowej puli pieniędzy, na przykład chwilówki online, na spłatę posiadanego zadłużenia. Brak możliwości finansowania swoich długów z tytułu pożyczek, lub kredytów bankowych i pozabankowych znacznie utrudnia szanse na wydostanie się z długów. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zaciągnięcie zobowiązania, które nie jest uzależnione od pozytywnej oceny w BIK, BIG ERIF, KRD i innych tego typu podmiotach.

BIK i KRD – co to jest?

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej to jeden z największych podmiotów w Polsce, który gromadzi i przetwarza informacje dotyczące kilku milionów kredytobiorców z Polski. W bazach BIK widnieją informacje o wszystkich zaciąganych zobowiązań, aktualnych, jak również tych z przeszłości.

W kilka chwil można ustalić, czy dany pożyczkobiorca miał problem ze spłatą pożyczki w terminie. Z kolei KRD, to Krajowy Rejestr Długów, który zajmuje się przyjmowaniem oraz przechowywaniem i udostępnienia informacji o zadłużeniu oraz terminowym wywiązywaniu się z zobowiązań.

Celem działalności KRD jest również ochrona przedsiębiorców oraz wszystkich pozostałych podmiotów rynku finansowego przed niewypłacalnymi kontrahentami, lub podmiotami mającymi problem ze spłatą zobowiązań we właściwym terminie. Umieszczenie danych dłużnika do bazy KRD, zwane potocznie wpisem do KRD, może skutecznie uniemożliwić zaciągnięcie przez niego zobowiązania.

Pożyczka bez BIK – czy to możliwe?

Rzetelni i bezpieczni pożyczkodawcy dbają o dobro klientów, dlatego za każdym razem sprawdzają informacje o pożyczkobiorcach w biurach informacji kredytowych. Należy jednak pamiętać, że dane znajdujące się w nich nie decydują o przyznaniu zobowiązania finansowego. Wybierając pożyczkę bez BIK, warto zwracać uwagę na jej koszty. Prawdopodobieństwo ponoszenia kosztów wyższych niż w przypadku standardowych pożyczek przy tego typu zobowiązaniach finansowych jest bardzo wysokie.