Mały przewodnik po zakupie powierzchni magazynowej

Obserwowanie, jak firma rośnie, jest niezwykle ekscytującym doświadczeniem dla każdego właściciela firmy. Ale wraz z rozwojem rośnie zapotrzebowanie na przestrzeń, co oznacza, że już wkrótce będziesz potrzebował znacznie większego magazynu do przechowywania wszystkich swoich towarów lub materiałów. W województwie Mazowieckim rynek nieruchomości przemysłowych kwitnie, więc z pewnością znajdziesz coś dla siebie, jest jednak kilka rzeczy, które wcześniej powinieneś rozważyć.

Wynająć czy kupić?

Kiedy szukasz nowego domu dla swojej firmy, decyzja o kupnie lub wynajmie często może być trudna, a każda z tych opcji ma swoje wady i zalety. Wynajem może być bardziej elastyczną opcją, jeśli nie masz pewności co do tego, jaka będzie twoja sytuacja za sześć miesięcy, ale kupowanie często może okazać się bardziej opłacalne w dłuższej perspektywie. Wynajmowanie nieruchomości przemysłowych jest niezwykle popularne, co powoduje, że rynek jest duży. Koszty związane z  wynajęciem magazynu są znacznie mniejsze niż w przypadku zakupu, jednak istnieje ryzyko podwyżek czynszu – i to dość poważnych. Zakup powierzchni magazynowej jest o wiele poważniejszym zobowiązaniem niż wynajem i będziesz na to potrzebował większych środków. Niemniej ceny magazynów na sprzedaż w mazowieckiem są atrakcyjne, a jedną z głównych zalet posiadania własnego magazynu jest to, że będziesz miał zupełną swobodę przy dokonywaniu wszelkich koniecznych modyfikacji. Ponadto, jeśli magazyn zyska na wartości w miarę upływu czasu, będziesz mógł go z zyskiem odsprzedać. Więcej na www.warehouses.pl/pl/magazyny/do-wynajecia/wojewodztwo/mazowieckie

Na co zwrócić uwagę?

Inwestowanie w nieruchomość to ważny krok dla każdej firmy. Będziesz musiał nie tylko wziąć pod uwagę to, jak bardzo do tej pory rozwinęła się twoja firma, ale musisz także zaplanować z wyprzedzeniem i oszacować, jak bardzo twój biznes będzie rósł w nadchodzących latach. Zakup powierzchni magazynowej może być wartościową inwestycją, ale jeśli po kilku miesiącach okaże się, że znowu musisz się przenieść, inwestycja może się nie opłacić. Przy wyborze odpowiedniego magazynu na sprzedaż w mazowieckiem należy wziąć pod uwagę także inne czynniki, m.in.  lokalizację, połączenia komunikacyjne, czy miejsca parkingowe. To ostatnie często jest przy wyborze pomijane, lecz niesłusznie. Zapewnienie odpowiedniej ilości miejsc parkingowych dla pracowników sprawi, że ci najcenniejsi zostaną z tobą po przeprowadzce do nowej lokalizacji. Pamiętaj też, że wielu Twoich pracowników może korzystać z transportu publicznego, dlatego musisz sprawdzić, czy w nowej lokalizacji w dalszym ciągu będzie to możliwe. Warto także sprawdzić, czy magazyn, którym jesteś zainteresowany, spełnia też inne potrzeby twoich pracowników. Czy jest tam odpowiednia ilość łazienek, kuchni, miejsc do odpoczynku? Jeśli nie, prawdopodobnie rozsądniej będzie poszukać takiego magazynu na sprzedaż w mazowieckiem, który zapewni podstawową wygodę pracy.