Szybkie mycie okien w domu

Czyste okna są ozdobą całego domu – wpada przez nie zdecydowanie więcej światła. Jednak sam proces czyszczenia okien nie jest zbyt przyjemny, szczególnie gdy jest ich dużo i mają większą powierzchnię. Wiele zależy również od wykorzystywanych środków czystości i sprzętu. Tradycyjne mycie wymaga często poświęcenia wielu godzin na to zajęcie. Dlatego lepiej wybrać profesjonalny sprzęt do mycia okien.

Mycie tradycyjne – ścierki i płyn do szyb

Tradycyjnym sposobem mycia okien jest pryskanie ich płynem do szyb, a później szorowanie ścierką. O ile samo umycie z kurzu i brudu nie jest problematyczne, o tyle już późniejsze nadanie połysku wymaga dużego nakładu pracy. Polerowanie miękką szmatką jest skuteczne, ale na oknie pozostają nieestetyczne włoski. Część osób poleruje szyby miękkimi gazetami, irchą lub szuka jeszcze innego rozwiązania. Każde z nich wymaga jednak ogromnego nakładu sił i pracy, szczególnie jeśli okien w domu jest dużo i mają znaczną powierzchnię.

Profesjonalny sprzęt do mycia okien?

Profesjonaliści radzą sobie z myciem okien zupełnie inaczej. Przede wszystkim używają odpowiedniego sprzętu. Płyny do szyb są bardziej skoncentrowane, a Profesjonalny sprzęt do mycia okien obejmuje ściągaczki do płynu, specjalne urządzenia i finalnie miękkie ścierki z mikrofibry. Znaczenie ma wiele czynników – profesjonaliści używają wody miękkiej lub destylowanej do przygotowania płynu, dzięki czemu minerały i kamień nie osiadają na szkle i nie pozostawiają białego, nieestetycznego nalotu. Wszystkie te czynności i profesjonalny sprzęt do mycia okien mogą być stosowane również w warunkach domowych.

A może zatrudnić osobę do mycia okien?

Gdy nie ma się czasu lub chęci do samodzielnego umycia szyb, można zatrudnić osobę do sprzątania, która specjalizuje się właśnie w myciu okien. Mają one własny profesjonalny sprzęt do mycia okien i duże doświadczenie w jego używaniu. Dzięki zatrudnieniu takiej osoby można cieszyć się czystymi szybami bez straty czasu i energii. To wygodne rozwiązanie dla zapracowanych.