Wszystko, co musisz wiedzieć o french manicure – poradnik

Manicure francuski został obecnie nieco wyparty przez kolorowe, fantazyjne wzory na paznokciach. Nadal posiada jednak spore grono fanek, tym bardziej że jest to chyba najbardziej elegancka i subtelna forma stylizacji paznokci. Jakie są jego zalety oraz czy można wykonać go samodzielnie? Sprawdź nasz poradnik.

French manicure – dla kogo

Cały urok manicure francuskiego tkwi w jego prostocie. Polega on na nałożeniu na opiłowane paznokcie dwóch rodzajów lakieru – bazowego w kolorze naturalnym oraz białego na same końcówki paznokci, wyrastające ponad opuszek palca. Najlepszy efekt osiąga się na paznokciach opiłowanych nieco kwadratowo oraz stosunkowo krótkich. Kiedy warto zdecydować się na french manicure? Jest on wprost stworzony dla eleganckich kobiet, którym zależy na subtelnym i stonowanym wyglądzie. Paznokcie pomalowane w tym stylu nadają całej dłoni zadbanego charakteru, dlatego dobrze się na nie zdecydować także w sytuacjach, kiedy kolorowe lakiery będą nie na miejscu. Mogą więc go nosić uczennice w szkole lub też kobiety, które w pracy obowiązuje dress code. Ten typ manicure można bez kłopotu wykonać samodzielnie przy pomocy zwykłych lakierów kupionych w drogerii lub w salonie kosmetycznym. Dobrym pomysłem jest wówczas wykorzystanie lakierów hybrydowych i utwardzenie manicure lampą, dzięki czemu będzie znacznie trwalszy i odporny na uszkodzenia.

Rodzaje francuskiego manicure

Najbardziej znaną wersją french manicure jest jego klasyczna postać, czyli delikatnie opiłowane paznokcie pomalowane we wspomniany wyżej sposób (nude na całości i białe końcówki). Oczywiście stylizacja paznokci nie stoi w miejscu i także ta metoda zmieniała się, przez co powstało jej kilka odmian. Najbardziej popularne to:

  • szewron manicure – biała linia ma zaostrzony kształt i przyjmuje postać litery „V”
  • francuskie ombre – rozmyta linia i cieniowanie na całej długości paznokcia
  • kolorowy french – lakier bazowy i do stylizacji końcówek w dowolnych kolorach
  • brokatowy – zamiast białego lakieru używa się brokatu
  • wzorzysty – wykonuje się na nim różnego rodzaju wzory, na całej długości płytki lub samych końcówkach.

Jak więc widać, francuski manicure może przybrać różne postacie. Trzy ostatnie rodzaje świetnie sprawdzą się na imprezach oraz np. w trakcie wakacji. Szczególnie kolorowy french w modnych, neonowych barwach – będzie pięknie współgrał ze słoneczną opalenizną.

Przeczytaj także: https://obcasy.pl/najczestsze-choroby-paznokci

Zrób to sama krok po kroku

Jak zrobić french manicure? Jego klasyczna wersja jest bardzo prosta do wykonania, więc możesz spokojnie zrobić ją sama. Potrzebujesz do tego tylko: pilnika i patyczka do skórek, soku z cytryny, lakierów do francuskiego manicure, szablonu do wykonania równej kreski, zmywacza do paznokci, bazy pod lakier i utwardzacza oraz wacików. Następnie:

  1. Namocz dłonie w wodzie z sokiem z cytryny, po osuszeniu odsuń skorki patyczkiem i opiłuj je w dowolny kształt.
  2. Nałóż lakier bazowy (opcjonalnie odżywkę witaminową – przy osłabionych paznokciach) i odczekaj aż wyschnie.
  3. Pomaluj paznokcie lakierem bazowym, najlepiej w odcieniu nude lub delikatnego, bladego różu.
  4. Po wyschnięciu lakieru, przyklej szablony poniżej krawędzi opuszków palców i nałóż na końcówki biały lakier.
  5. Kiedy całkowicie wyschnie oderwij szablon i nałóż utwardzacz.

Prawda, że proste? Jeśli chcesz wzmocnić efekt, możesz dodatkowo pomalować końce paznokci od wierzchniej strony białą kredką. Ten trik przyda się również w przypadku białych odprysków.

Więcej ciekawych inspiracji znajdziesz na https://www.moment.pl/blog/manicure-french-krok-po-kroku/