Skoki tandemowe

Skoki tandemowe

Skoki tandemowe z instruktorem są prawdziwą zabawą. Kiedy Ty dajesz się porwać podniebnej przygodzie, to instruktor dba o Twoje bezpieczeństwo, a ty nie musisz się o nic martwić. Przez cały lot jesteś przypięty specjalistyczną uprzężą mocującą do swojego instruktora, dzięki czemu nie stanie Ci się żadna krzywda!

Kto może skorzystać ze skoku w tandemie?

Skoki tandemowe z instruktorem są całkowicie bezpieczne i mogą być wykonywane zarówno przez dzieci, seniorów, jak i osoby niepełnosprawne. Warunkiem przystąpienia do skoku w tandemie jest przestrzeganie kilku podstawowych zasad, które gwarantują najwyższą ochronę w trakcie skoku. Za wysokie bezpieczeństwo skoku odpowiada specjalistyczny sprzęt oraz budowa tandemu. Oprócz czaszy głównej tandem zawiera również czaszę zapasową oraz automat, który uruchamia spadochron w razie awarii.

Na skoki tandemowe decydują się osoby w bardzo zróżnicowanej kategorii wiekowej. Z tej podniebnej przygody skorzystać mogą osoby, które mają więcej niż 125 cm wzrostu i ważą poniżej 120 kg. Bardzo ważną kwestią jest również to, że osoby cierpiące na padaczkę, wrodzoną łamliwość kości, niestabilność kręgosłupa nie mogą wykonywać skoku ze spadochronem.

Czy skok tandemowy może być nagrywany?

Odpowiedź brzmi tak. Skok tandemowy może być fotografowany lub filmowany, ale najpierw trzeba wyrazić taką chęć, ponieważ jest to element dodatkowo płatny. Film oraz zdjęcia wykonywane są przez profesjonalny sprzęt, który wykorzystywany jest przez instruktora lub osobę postronną, która leci obok nas.

Film wraz ze zdjęciami są niezwykłą pamiątką, do której będziesz wracać przez wiele lat. Co więcej, wyjątkowe pamiątki mogą sprawić, że podejmiesz kolejną decyzję dotyczącą przeszkolenia spadochronowego AFF.

Kiedy odbywają się skoki tandemowe i jaka jest ich cena?

Ze względu na pogodę skoki w tandemie mogą odbywać się tylko i wyłącznie w sezonie letnim. Zazwyczaj są to miesiące od kwietnia do października. Ma to związek z temperaturami panującymi w powietrzu oraz przejrzystością powietrza.

Jeżeli chodzi o ceny skoków w tandemie, to są one naprawdę bardzo różne. Ceny związane są przede wszystkim z lokalizacją, która zostanie przez Ciebie wybrana, ponieważ w większych miastach koszty mogą być nieco większe. Ceny za tradycyjny skok w tandemie z instruktorem rozpoczynają się od około 750 zł, natomiast jeżeli zdecydujemy się na filmowanie oraz fotografowanie cena podniesie się do 1100 zł.