Przenośne źródła zasilania

Coraz częściej zdarza się, że urządzenia opierają swoje działanie na przenośnym źródle zasilania. Akumulatory stały się bardzo wygodnym źródłem energii, umożliwiając tym samym o wiele wygodniejszą pracę.

Wytrzymałość przede wszystkim

Akumulatory nimh to jeden z najpopularniejszych rodzajów przenośnych źródeł zasilania dostępnych na rynku. Akumulatory takie cechują się przede wszystkim bardzo dużą gęstością energii.

Warto również wspomnieć, że akumulator nimh może być określany jako przyjazny dla środowiska. Dzieje się tak dlatego, że nie posiada on kadmu, który jest niesamowicie szkodliwy dla środowiska.

Z uwagi na dużą liczbę cykli możliwego ładowania, można śmiało stwierdzić, że Akumulator nimh posiada stosunkowo długą żywotność.

Gdzie stosuje się akumulatory nimh?

Akumulatory niklowo-wodorkowe posiadają bardzo szerokie zastosowanie. Z uwagi na bardzo dużą wydajność prądową, są one coraz chętniej wykorzystywane do zasilania narzędzi elektrycznych. W końcu wytrzymały akumulator gwarantuje zwiększenie komfortu użytkowania każdego elektronarzędzia.

Akumulator nimh jest bardzo odporny na skrajne temperatury, dlatego znakomicie sprawdza się z zewnętrznych systemach solarnych czy też w urządzeniach alarmowych.

Z uwagi na sporą żywotność, akumulator nimh coraz częściej stosowany jest również w najróżniejszych urządzeniach medycznych oraz układach zasilania awaryjnego.

Wady akumulatorów niklowo-wodorkowych

Akumulatory nimh są znakomitym sposobem na zasilanie najróżniejszych urządzeń. Warto jednak pamiętać, że ciągle wymagają ulepszeń.

Największym problemem akumulatorów nimh jest efekt pamięci. Polega on na pozornym zmniejszeniu pojemności akumulatora. Efekt ten powstaje podczas nieprawidłowego użytkowania baterii. Niejednokrotnie zdarza się, że akumulatory są przeładowywane lub nierozładowywane do końca. To jest bezpośrednią przyczyną powstawania efektu pamięci. Obecnie problem ten został niemal całkowicie zniwelowany przez producentów. Warto jednak zachować ostrożność i ładować akumulator w prawidłowy sposób.

Akumulatory stały się niezbędnym elementem życia. Mało kto wyobraża sobie życie bez tych przenośnych banków energii. Wiele systemów zabezpieczeń polega na akumulatorowym zasilaniu. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawiają się akumulatory o coraz większej pojemności.