Poznaj specyfikę żywicy poliuretanowej

Poznaj specyfikę żywicy poliuretanowej

W miejscach, w których natężenie ruchu jest szczególnie duże, odpowiednio staranny dobór posadzki wydaje się mieć szczególne znaczenie. Podłoga powinna być przecież nie tylko trwała i odporna na uszkodzenia, ale również maksymalnie bezpieczna. Jednym z najlepszych rozwiązań może okazać się w takim przypadku żywica poliuretanowa.

Co warto wiedzieć o żywicy poliuretanowej?

Żywica poliuretanowa zwraca na siebie uwagę z co najmniej kilku powodów, na pierwszy plan wysuwa się przy tym to, że jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Nie jest to jednak jej jedyna zaleta. Popularność tego rodzaju posadzki ma swoje źródło również w jej elastyczności oraz zadawalającej odporności na obciążenia. Jej obicie nie jest wcale proste, a i ewentualne rysy są trudne do zauważenia. Może być wykorzystywana intensywnie przez lata i nadal prezentować się świetnie. Osoby decydujące się na jej zakup doceniają także to, że nawet duży ciężar nie powoduje pęknięć w jej strukturze. Trudno to zignorować mając na uwadze to, jak często w lokalach użyteczności publicznej przestawia się meble i przewozi wózki wypełnione dokumentami. Mocną stroną posadzki z żywicy poliuretanowej jest też wysoka tolerancja na środki chemiczne. Jeśli ma wyglądać dobrze, musi być utrzymywana w czystości, nie trzeba jednak obawiać się, że zaszkodzą jej kolejne zabiegi pielęgnacyjne.

Gdzie najlepiej sprawdzą się posadzki z żywicy poliuretanowej?

W przeciwieństwie do wielu innych posadzek, te wykonane z żywicy poliuretanowej sprawdzą się znakomicie we wnętrzach utrzymanych w różnych stylach. Kojarzą się z tymi, w których widoczna jest klasyczna elegancja, okazuje się jednak, że nie mają równych także tam, gdzie widoczna jest industrialna nowoczesność. Są dość surowe, nie dominują jednak nad przestrzenią. Osoby sięgające po nie mogą więc bez obaw urządzać wnętrza w oparciu o pierwotne koncepcje nawet, jeśli te nie uwzględniały posadzki. Zastanawiając się nad tym, gdzie powinna się znaleźć posadzka z żywicy poliuretanowej warto pamiętać i o tym, że charakteryzuje się ona znakomitymi właściwościami izolacyjnymi. Można ją więc układać nawet tam, gdzie nie ma obniżających pomieszczenie podkładów izolacyjnych.