Czym spowodowane jest zakwaszenie organizmu?

Czym spowodowane jest zakwaszenie organizmu?

Zakwaszenie organizmu to problem, który dotyka większości współcześnie żyjących ludzi. Wynika ze spożywania dużej ilości produktów kwasowych, z szybkiego tempa życia, a także z wysokiego poziomu stresu. Zakwaszenie organizmu to zaburzenie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu.

Jakie są przyczyny powstawania zakwaszenia organizmu?

Do najczęstszych przyczyn zakwaszenia organizmu należy nieodpowiednia dieta, w której przeważają produkty kwasowe, a także stosowanie używek, takich jak alkohol, papierosy i mocna kawa oraz przyjmowanie niektórych leków i występowanie chorób przewlekłych. Występowaniu zakwaszenia organizmu sprzyja również intensywna, ponad siły, aktywność fizyczna.

Czym objawia się zakwaszenie organizmu?

Organizm, w którym doszło do zakwaszenia, wysyła jasne sygnały. Są to silne bóle głowy, stawów i mięśni, częste infekcje, objawy alergiczne, problemy z koncentracją, nerwowość, słabe samopoczucie, przewlekłe zmęczenie, osłabienie włosów i paznokci.Zakwaszenie organizmu, jeśli nie jest leczone, prowadzić może do powstania wielu chorób, takich jak cukrzyca, otyłość, miażdżyca, alergia, choroby wrzodowe i wiele innych.

Jak zbadać zakwaszenie organizmu?

Aby sprawdzić stopień zakwaszenia wykonuje się badanie moczu, z wykorzystaniem papierka lakmusowego, na zawartość jonów wodorkowych. W zdiagnozowaniu silnego stopnia zakwaszenia pomogą gazometryczne badania z krwi.

Jak leczyć tę chorobę?

Zakwaszenie organizmu można leczyć farmakologicznie, jednak podstawą będzie zmiana diety. Wszystkie produkty kwasowe, takie jak mięso tłuste, nabiał, jajka, słodycze, kawa, napoje słodzone należy całkowicie odstawić lub bardzo ograniczyć. Do codziennego jadłospisu należy włączyć świeże owoce i warzywa, produkty bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe, takie jak omega-3 i omega-6. Należy również unikać żywności przetworzonej. Zamiast soli warto używać różnych aromatycznych ziół.Dobre rezultaty osiągnie się również uprawiając sport, dostosowany do swoich możliwości i korzystając z sauny.