Metody depilacji – znajdź najpopularniejsze

Depilacja w dzisiejszych czasach to konieczność. Wiele kobiet traktuje ją jako naturalną codzienną czynność. Coraz popularniejsze jest usuwanie owłosienia z całego ciała. Natomiast takie minimum to depilacja nóg, pach, okolic bikini, wąsika. Ze względu na rodzaj skóry możemy wybrać dogodną dla nas metodę depilacji – maszynkę, wosk, laser, depilator. Nasza uroda może być podkreślona przez makijaż, fryzurę, czy ubranie. I to właśnie dzisiejsze postrzeganie piękna powoduje, że niezbędnym elementem dbania o siebie jest depilacja ciała. Niektóre metody depilacji pozwalają wykonać ją w domu, a inne w gabinecie kosmetycznym. Depilację powinnyśmy wybrać przede wszystkim w zależności od rodzaju skóry i części ciała, którą depilujemy.

Depilacja maszynką jednorazową

Najpopularniejszą metodą depilacji jest maszynka jednorazowa. Metoda jest bardzo tania i szybka. Taką depilację możemy wykonać nawet podczas kąpieli. Dużym plusem jest to, że golenie maszynką jest bezbolesne i każdą część ciała w ten sposób możemy wydepilować. Jednak metoda ma wiele minusów. Głównym jest fakt, że taki rodzaj depilacji utrzymuje się krótko – zazwyczaj po jednym dniu włoski już odrastają. Maszynką nie powinnyśmy golić skóry na sucho, zawsze w czasie kąpieli lub pod prysznicem.

Czy opłaca się inwestować w depilator?

Równie popularna jest depilacja depilatorem. Ta metoda jest już nieco bolesna, jednak efekt utrzymuje się około dwóch tygodni. Dobry depilator również jest kosztowny, jednak opłaca się w niego zainwestować. Dużym plusem jest to, że włoski wyrywane są wraz z cebulką, co opóźnia ich odrastanie. Zabieg najlepiej wykonywać wieczorem, ponieważ skóra może być przez kilka godzin podrażniona.

Pozostałe metody depilacji

Do innych metod depilacji należą:
– kremy do depilacji – przez użyciem takiego kremu należy przeprowadzić test, czy nie jesteśmy uczulone na któryś składnik. W celu wykonania depilacji krem rozprowadza się na wybranej powierzchni ciała, a następnie po odczekaniu kilku minut, zbiera się go wraz z rozpuszczonymi włoskami. Efekt utrzymuje się około 5 dni.
– wosk – metoda jest bolesna, jednak dzięki niej efekt utrzymuje się około pięciu tygodni. Zazwyczaj ten zabieg jest przeprowadzany w gabinetach kosmetycznych, jednak coraz częściej możemy kupić gotowy zestaw do użytku domowego.
– plastry – metoda także nie należy do bezbolesnych. Plaster rozgrzewa się w dłoniach, rozdziela się go i przykleja na wybrany fragment skóry. Później odrywa się go w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków.
– laser – metoda ta coraz bardziej zyskuje na popularności. Wykonywana jest w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Efekt depilacji utrzymuje się całe życie. By zabieg okazał się skuteczny, należy go powtórzyć kilka razy w odpowiednich odstępach czasowych. Przy zabiegu mieszki włosowe pochłaniają światło lasera, po czym się rozpadają.