Konwersja norm ISO/DIN/PN

Firmy – uwzględniamy w tym momencie rozmaite branże – coraz częściej decydują się na elementy, które spełniają normy ISO/DIN/PN. Co to ma na celu? Dlaczego jest wykonywana konwersja? Jak to wszystko wygląda w praktyce?

Po co jest wykonywana konwersja?

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że obecnie można zdecydować się na różnej jakości elementy. Bez problemu można na przykład kupić rozmaite podkładki, śruby, wkręty, nakrętki itp. Niestety, nie wszystkie akcesoria charakteryzują się najwyższą możliwą jakością. Właśnie dlatego ludzie decydują się na produkty spełniające normy ISO/DIN/PN. Pamiętajcie, że nie wszystkie elementy mogą się tym pochwalić. Najlepsze akcesoria są starannie zrealizowane przy użyciu odpowiedniego komponentu. Z norm można również wyczytać informacje na temat powłoki danych elementów złącznych, wytrzymałości na rozciąganie, granicy plastyczności w aspekcie wytrzymałości na rozciąganie itp. Konwersja jest natomiast wykonywana po to, aby bez problemu realizować zamówienia na przykład uwzględniając zagranicznych dostawców lub Klientów. Załóżmy, że macie w swoim asortymencie odpowiednie śruby spełniające PN. Są one stosowane jednak wyłącznie na terenie naszego kraju. Ktoś spoza Polski najprawdopodobniej nigdy o nich nie słyszał. Konwersja sprawia, że można dowiedzieć się również, jaka norma ISO obowiązuje w przypadku konkretnych akcesoriów.

Konwersja ISO/DIN/PN w praktyce

Zaraz dowiecie się, jak konwersja norm ISO/DIN/PN wygląda w praktyce. Macie zamiar sprzedać albo kupić podkładki sprężyste? Znacie tylko oznaczenie PN 82008? Tak jak już wspominaliśmy, nasze normy są stosowane wyłącznie na terenie naszego kraju. Ktoś na przykład z Francji, Hiszpanii, Włoch, Wielkiej Brytanii nie ma o nich żadnego pojęcia. Najlepiej będzie, jeśli przekształcicie to na przykład na normę ISO lub normy ustanowione przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny. Wystarczy skorzystać z tabeli konwersji ISO/DIN/PN. Na skutek tego dowiecie się, że tego typu podkładki sprężyste mają oznaczenie DIN 127. Jak długo trwa wykonanie tego zadania? To co najwyżej kilkadziesiąt sekund. Żadnej trudności nie sprawi Wam również konwersja w przypadku innych elementów. Chodzi na przykład o nakrętki, śruby, blachowkręty, wkręty, kołki itp. Wszystko jest spowodowane tym, że tabela konwersji norm ISO/DIN/PN jest na wielu płaszczyznach bardzo uniwersalna. Nic więc dziwnego, że tak dużo osób z niej aktualnie korzysta. Z jednej strony ludzie mają świadomość, że warto zdecydować się na odpowiedniej jakości akcesoria. Wiedzą też, że na przykład nie wszystkie normy są stosowane w innych krajach.