Jak wyselekcjonować idealny alkomat?

alkomaty - alko (2).jpg

W ostatnim czasie, niezwykle wysoką popularnością wśród konsumentów cieszą się alkomaty elektrochemiczne – to właśnie one wykorzystują sensor elektrochemiczny do dokładnych pomiarów.

Decyzja na rzecz alkomatu z certyfikatem

Bez dwóch zdań, alkomat z certyfikatem jest prosto skonstruowany, co pozwala na łatwe odczytanie poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu. Powietrze przedostaje się do sensora, gdzie następuje przemiana alkoholu w kwas octowy, który w procesie uwalnia elektrony, prowadząc do generowania prądu elektrycznego. Kolejno, wartość tego prądu jest zestawiana z wartością wzorcową, a rezultat ukazuje się na ekranie urządzenia. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że alkomat z certyfikatem jest ulubionym narzędziem firm ochroniarskich czy też służb mundurowych. To urządzenie ma również swoje zastosowanie podczas masowych imprez czy w dużych korporacjach, gdzie właściciele kontrolują trzeźwość swoich pracowników. Należy podkreślić, że praca pod wpływem alkoholu jest skrajnie ryzykowna. Co więcej, alkomat elektrochemiczny jest często wykorzystywany przez osoby prywatne, które przed zasiadaniem za kółkiem chcą upewnić się co do swojej trzeźwości. Bez wątpienia, alkomaty z certyfikatem charakteryzują się dużą precyzją i funkcjonalnością. Do ich kluczowych atutów należy solidność, odporność na różnego typu uszkodzenia, jak również wiarygodność w powtarzanych pomiarach.

Długowieczność sensora

Eksploatacja takiego sprzętu, jak alkomat może trwać naprawdę długo, dzięki niezwykle długiej żywotności sensora. Cena urządzenia zależy przede wszystkim od producenta, a także materiałów, z jakich alkomat został skonstruowany. Istotne jest, że częstotliwość przeprowadzania kalibracji również ma wpływ na cenę. Zazwyczaj cena alkomatu zawiera się w przedziale 300-400 zł, aczkolwiek jest możliwość zakupienia droższego sprzętu – warto jednak rozważyć, czy takie urządzenie będzie nam faktycznie potrzebne. Po jakimś czasie, alkomat musi zostać skorygowany i dotyczy to wszystkich urządzeń tego typu. Sklepy specjalizujące się w sprzedaży alkomatów często oferują usługi kalibracji. Możesz również nabyć urządzenie online, które zostanie dostarczone pod wskazany przez Ciebie adres. Po przeczytaniu tego artykułu, powinieneś już mieć jasność co do różnych typów alkomatów oraz ich charakterystyki. Czasem lepiej wydać trochę więcej, ale zaopatrzyć się w sprzęt sprawny i godny zaufania.