Nowoczesne zabiegi pomagające w redukowaniu tkanki tłuszczowej

Medycyna estetyczna i kosmetologia mają rozwiązania na wiele różnych problemów. Jednym z nich jest między innymi nadmiar tkanki tłuszczowej, która zlokalizowana jest w konkretnych miejscach. Niektóre kobiety próbują radzić sobie z tą tkanką między innymi poprzez wprowadzenie diety czy aktywności fizycznej, ale efekty nie zawsze są spektakularne. Kriolipoliza, inaczej coolsculpting, to zabieg, o którym warto wiedzieć. Jest to pewna rewolucja na rynku zabiegów, które mają na celu modelowanie sylwetki i poprawę jej wyglądu.

Coolsculpting zabieg

Czym jest coolsculpting, czyli kriolipoliza? To inaczej wymrażanie tkanki tłuszczowej. Być może brzmi to trochę dramatycznie, ale podczas tego zabiegu tkankę tłuszczową w sposób kontrolowany poddaję się pod działanie bardzo niskiej temperatury, dosłownie zamrażając ją. To właśnie dzięki temu dochodzi do zniszczenia komórek tłuszczowych, które zostają następnie zmetabolizowane i wydalone z organizmu. Warto dodać, że coolsculpting powoduje obumarcie komórek tłuszczowych na zawsze. Dzięki temu można realnie pozbyć się tkanki tłuszczowej. Jest to świetna opcja między innymi na radzenie sobie z opornym tłuszczykiem, który zgromadził się w takich częściach ciała, jak na przykład dolna część brzucha, biodra, wewnętrzną część ud czy ramiona. Pomimo diety lub aktywności fizycznej, z tych części ciała często nie można skutecznie pozbyć się szpecącego tłuszczyku. Kriolipoliza przynosi wsparcie i rozwiązanie, dzięki czemu cieszy się tak dużą popularnością wśród współczesnych pacjentów.

Coolsculpting przeciwwskazania

Generalnie kriolipoliza jest zabiegiem bezpiecznym, trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że w przypadku metod medycyny estetycznej zawsze pojawiają się jakieś przeciwwskazania. Jeżeli chodzi o wymrażanie tkanki tłuszczowej, przeciwwskazania związane są między innymi z chorobami wątroby. Dlaczego akurat o wątrobę chodzi? Między innymi ze względu na to, że komórki tłuszczowe po wymrożeniu muszą być zmetabolizowane przez wątrobę. To dodatkową obciąża ją i to na wiele tygodni. Efekty zabiegu wymrażania nie pojawiają się bowiem od razu. W kilka tygodni po wymrażaniu wątroba musi intensywnie pracować, aby usuwać obumarłe komórki. To wszystko sprawia, że mogą pojawić się dolegliwości bólowe. Warto o tym pamiętać i podczas rozmowy z lekarzem medycyny estetycznej wspomnieć o swoich ewentualnych problemach. Zanim podejmie się decyzję o wymrażaniu tkanki tłuszczowej, najlepiej też po prostu wybrać się na badania i próby wątrobowe. Dzięki temu będzie można podjąć dobrą decyzję dotyczącą zabiegu.