Aktualne trendy w dekorowaniu pomieszczeń.

Trendy wnętrzarskie, podobnie jak te, które możemy zobaczyć na wielkich wybiegach modowych zmieniają się praktycznie co sezon. Niekiedy dana moda trwa kilka lat, inna jedynie jest popularna jeden sezon i później już nikt o niej nie pamięta. Co ciekawe, architekci wnętrz często inspirują się tym, co dzieje się w modowym świecie, szczególnie jeśli chodzi o kolory popularne w danym roku, które wyznacza instytut Pantone.

Podobnie sprawa ma się, jeśli chodzi o same projekty domów. Obecnie bardzo popularne są domy parterowe – domoweklimaty.pl, to strona, na której znajdują się najmodniejsze w tym sezonie projekty. My podpowiadamy, w jaki sposób modnie urządzić taki dom.

Modny kolor – jaki wybrać kolor podstawowy w wystroju wnętrz?

W tym roku kolorem wyznaczonym przez Pantone jest ultraviolet, czyli intensywny odcień fioletu, nasycony i wyrazisty. Urządzając mieszkanie, warto się nim zainspirować. Oczywiście, jeśli nie lubimy akurat tego odcienia, możemy wybrać bardziej stonowany z bogatej palety fioletów. Z uwagi na to, że różne tony tego koloru często są wykorzystywane w wielu stylach wnętrzarskich możemy wybierać do woli. Jeżeli chcemy postawić na ultraviolet, możemy postawić na styl nowoczesny, gdzie fiolet będzie ładnie wyeksponowany przez różne odcienie szarości. A jeśli lubimy kolorowe szaleństwo, możemy do tego dodać odrobinę turkusowych dodatków.

Osoby, które wolą stonowane aranżacje, mogą wybrać styl prowansalski. Sprawdzi się on szczególnie w sypialni i w aranżacji kuchni. Tutaj najlepiej wybierać jasne odcienie fioletu połączone z beżami, ecru i ciepłymi bielami. Dodatki mogą być w kolorach nieco ciemniejszych np. granatowym czy w bordowym (więcej a artykule „Nowoczesna kuchnia – o tych rzeczach nie możesz zapomnieć!„).

Fascynacja naturą

Obok nowoczesnych trendów, które podążają za modą, warto też swoją uwagę skierować ku trendom, które są popularne już od kilku sezonów. Przykładem może być styl rustykalny i skandynawski, które charakteryzują się jasnymi kolorami, a także naturalnymi materiałami lub imitacją ich faktur. To daje ciekawy efekt pozwalający na stworzenie w pomieszczeniach przytulnej atmosfery.