Na co zwracać uwagę wybierając deszczownicę do prysznica?

Deszczownica do prysznica to propozycja stworzona z myślą o tych osobach, które nie tylko uwielbiają korzystanie z kabiny prysznicowej, ale również dążą do tego, aby zapewnić sobie podczas niej komfortowe warunki. Na rynku mamy do czynienia z coraz większym wyborem tego typu rozwiązań. Warto więc zadać sobie pytanie o to, która będzie najlepsza.

Sposób montażu deszczownicy i jego znaczenie

Jednym z najważniejszych pytań, jakie należy sobie zadać podczas poszukiwania idealnej deszczownicy, jest pytanie o to, w jaki sposób ma być ona zamontowana. Najczęściej wspomina się w tym kontekście o modelach podtynkowych i natynkowych i to właśnie im najwięcej uwagi poświęcają sami kupujący. Dobrze jest jednak pamiętać, że opcji zasługujących na rozważenie jest więcej.

Coraz popularniejsze są montowane bezpośrednio do podsufitki lub sufitu deszczownice sufitowe, chętnie wybiera się jednak także deszczownice do prysznica, które są umieszczane bezpośrednio na uchwycie prysznicowym, co sprawia, że można je stosować w zastępstwie klasycznej słuchawki. Jeszcze innym rozwiązaniem są tak zwane modele kaskadowe, a więc te, które uwalniają wodę w sposób zbliżony do tego, z jakim mamy do czynienia obserwując wodospad.

Inne ważne kryteria

Sprzedawcy, których pyta się o zapotrzebowanie najczęściej zgłaszane przez odwiedzających ich klientów podkreślają, że kupujący zwracają też uwagę na kształt deszczownicy. Tu także jest w czym wybierać, bo modele okrągłe rywalizują o ich zainteresowanie z opcjami kwadratowymi. Okrągła Deszczownica do prysznica jest przeważnie modelem naściennym. Deszczownice kwadratowe i prostokątne montuje się bezpośrednio na suficie.

Klienci poszukujący deszczownic często zwracają też uwagę na obecność dodatkowych funkcji w tego rodzaju rozwiązaniach. Tu najczęściej zwraca się uwagę na termostat. Deszczownice z termostatem są droższe, jego obecność podnosi jednak zdecydowanie komfort odczuwany podczas kąpieli. Termostat zapobiega wydobywaniu się zbyt gorącej wody, przyczynia się również do tego, że zużycie wody jest mniejsze. Ciekawym akcesorium dodatkowym jest także perlator oraz oświetlenie LED.