Monitoring w sklepie – jak nie dać się okraść?

Monitoring CCTV, zwłaszcza w obiektach przemysłowych lub komercyjnych, to istotny element wpływający na bezpieczeństwo danej lokalizacji. Ze względu na szeroką dostępność usług ochroniarskich, a także monitoringowych, usługi te stały się niemal standardem w przestrzeni publicznej. Czytaj dalej i dowiedz się, jak wybrać monitoring do swojego sklepu.

Na wstępie powinieneś dowiedzieć się, jakie masz możliwości. Jeśli interesuję Cię monitoring w sklepie, powinieneś rozważyć m.in. usługi zewnętrznych firm ochroniarskich, np. abonament w postaci monitoringu sklepu wraz z ewentualnym podjazdem uzbrojonego patrolu interwencyjnego. Jeśli z jakiegoś powodu, chcesz postawić na swój własny monitoring, nic nie stoi na przeszkodzie, aby takowy stworzyć. Na rynku istnieje wiele produktów, które umożliwiają stworzenie własnego systemu monitoringu sklepu.

Monitoring sklepu – postaw na swój własny system!

Jeśli rozglądasz się własnym monitoringiem, a nie zewnętrzną usługą dostarczaną np. przez prywatne agencje ochroniarskie, powinieneś poznać posiadane możliwości. Jedną z nich jest kupowanie poszczególnych elementów, dzięki którym możesz szybko stworzyć własny system monitoringu bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy i zdolności manualnych.

Drugim rozwiązaniem jest zakup wszystkich niezbędnych elementów osobno, by stworzyć własny, niepowtarzalny system monitoringu, dopasowany do potrzeb oraz możliwości.

W pierwszej sytuacji warto na początek zdobyć zestaw składający się z rejestratora, a także dysku twardego. Dzięki nim możliwe jest rejestrowanie oraz zapis pochodzący z kamer CCTV. Jeśli chodzi o rejestrator obrazu, warto wybrać cyfrowe urządzenie, które będzie charakteryzowało się uniwersalnością. Warto wybrać rejestrator cyfrowy, który współpracuje w takich standardach, jak HD-TVI, AHD, HD-CVI, CVBS, a nawet IP.

Warto wspomnieć, że zestaw z rejestratorem oraz dyskiem twardym, powinno cechować się również innymi, niekoniecznie technicznymi aspektami. Jednym z nich jest np. przejrzysty oraz prosty interfejs, a także polski język na każdym etapie pracy z systemem. Warto również pokusić się o taki rejestrator, który będzie gwarantował obsługę poszczególnych rozdzielczości, najlepiej FullHD (2Mpix/1080p).

W przypadku dysku twardego warto postawić na urządzenie, które gwarantuje nagrywanie w optymalnych warunkach. Standardem jest nagrywanie 25 klatek na sekundę dla jakości 720p lub 12 klatek na sekundę przy 1080p.