Dlaczego warto postawić na palety plastikowe?

schoellerallibert.com - scho paleta (2).jpg

Plastik jest uniwersalnym materiałem, z którego wytwarza się m.in. opakowania, skrzynie, czy palety. Istnieją różne rodzaje plastiku. Niektóre przeznaczone są typowo do przemysłu, więc jest to materiał szczególnie wytrzymały, którego nie sposób wygiąć zarówno gołymi rękami jak i olbrzymią siłą nacisku. Z tego właśnie tworzywa sztucznego powstają europalety. Ich używanie pozwala na bezpieczne składowanie rozmaitych towarów, głównie spożywczych, ale nie tylko. Ponadto, europaleta plastikowa służy również do przewożenia towarów z jednego miejsca w drugie, np. z hali produkcyjnej do magazynu, bądź do sklepu. Dlaczego tego typu palety są doskonałym wyborem dla firm? Poniżej znajdziesz odpowiedź.

Paleta z tworzywa sztucznego – ergonomiczne kształty

Kształty palety nie są dziełem przypadku. Chodzi o takie wyprofilowanie, by paleta z jednej strony była bardzo stabilna zarówno w statycznych, jak i dynamicznych warunkach. Z drugiej zaś strony w palecie znajdują się specjalne wyżłobienia, które umożliwiają takie układanie określonych towarów, by się nie przewracały, np. układanie butelek. Dzięki takim a nie innym kształtom europalet plastikowych towar nie jest tak bardzo narażony na zniszczenie, a głównie właśnie o to chodzi, by zminimalizować straty produkcyjne na każdym etapie. Wszystkie palety mają podobną formę, choć można kupować palety o różnych rozmiarach. Poza tym, niektóre europalety plastikowe są zabudowane, inne posiadają specjalne wycięcia.

Europaleta plastikowa dla branży spożywczej – czym się cechuje?

Branża spożywcza jest najbardziej rozbudowana, ponieważ korzysta z niej na co dzień każdy konsument. Dlatego też dla tej branży przewidziano tzw. palety higieniczne. Ich właściwości pozwalają uniknąć potencjalnych zanieczyszczeń, a w sytuacji, gdy już do nich dojdzie, paletę można bardzo szybko i sprawnie wyczyścić. Tak naprawdę w wielu branżach jest kładziony nacisk na zachowanie odpowiedniej higieny, więc plastikowe palety będą najlepiej wspierać ten postulat.

Paleta z tworzywa sztucznego i jej przydatność eksploatacyjna

Europaleta z plastiku jest niezwykle wytrzymała. Nie jest podatna na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Zazwyczaj może posłużyć przez lata, nawet przez dłuższy okres, aniżeli deklarowany przez producenta, choć lepiej postępować zgodnie z zaleceniami i wymieniać palety cyklicznie, gdy upłynie ich termin przydatności eksploatacyjnej. Jest to i tak bardzo ekonomiczne rozwiązanie, gdyż te palety nie psują się tak często jak np. palety wykonane z drewna.