Dlaczego warto odwiedzić Krosno?

Dlaczego warto odwiedzić Krosno?

Gdzie leży Krosno? Jest to miasto położone w województwie podkarpackim. O tym regionie kraju raczej niewiele mówi się w kontekście turystycznym. Dlatego też warto dowiedzieć się więcej, ponieważ miasto jest naprawdę warte odwiedzenia.

Miasto warte grzechu

Krosno można odwiedzić przy okazji, jadąc w Bieszczady. Te góry odwiedza się zarówno latem, jak i zimą, jesienią albo wiosną. Każdy czas jest odpowiedni. Trzeba jedynie przygotować się na konkretną pogodę.

Krosno to miasteczko dość spokojne, które jednak potrafi zaskoczyć wymagającego turystę. Słynie ono na przykład ze szkła. Turysta, który chce poznać tę zaskakującą historię, z pewnością nie będzie zawiedziony po wizycie w Dziale Historii Szkła i Przemysłu Szklarskiego w tamtejszym Muzeum.

Miejsca nieoczywiste, a piękne i warte odwiedzenia

Do miejsc nieoczywistych, lecz wartych odwiedzenia na pewno należy Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej. Mieści się ono w budynku Dworca Kolejowego. To, co wyróżnia to miejsce spośród innych to fakt, że jest ono niezwykle interaktywne, co oznacza, że turysta nie tylko patrzy na eksponaty, lecz zagłębia się w tematykę części kraju, w której znajduje się Krosno. Jak wiadomo, w ten sposób najwięcej można zapamiętać.

Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej to miejsce absolutnie dla każdego. Szczególnie zachwycone będą zapewne dzieci spragnione atrakcji, ale nie ma też przeszkód, by w to miejsce zabrać osobę dorosłą lub seniora. Każdy może skorzystać z bardzo interesujących warsztatów. Krosno atrakcje czekają na chętnych!

Jaka pora roku jest najlepsza, by odwiedzić Krosno?

Krosno jest piękne o każdej porze roku. Krosno atrakcje takie jak Krośnieńskie Muzeum Rzemiosła, Krośnieńskie Muzeum Podkarpackie i wiele innych czynne są przez wszystkie miesiące roku. Dlatego nie trzeba obawiać się, że jakieś atrakcje będą nieczynne.

Warto więc dopasować czas odwiedzin Krosna do swoich planów. Zimą miasto także ma swój urok. Po trudach zwiedzania warto wstąpić na rynek, do którejś z kawiarni, aby napić się gorącej kawy lub herbaty.