Top 5 zalet filmowania z drona – sprawdź!

Nagrania wykonane przy pomocy dronów są niemalże wszechobecne. Z pomocą tego sprzętu można stworzyć zachwycające ujęcia, które da się wykorzystać w różnych celach. Kiedy i dlaczego warto zamówić realizację takiego wideo? Przedstawiamy top 5 zalet filmowania z drona!

Zalety filmowania z drona

Liczne zalety filmowania z drona sprawiają, że metoda ta ma wielu zwolenników. Co jednak sprawia, że jest tak wyjątkowa?

  1. Ujęcia z lotu ptaka

Dron unosi się w powietrzu, dlatego pozwala uchwycić nagrywane obiekty w wyjątkowo efektownej perspektywie. W ten sposób można łatwo objąć w kadrze np. panoramę miasta, rozległy plac czy dużą grupę ludzi.

  1. Niemalże nieograniczone możliwości

Drony są niewielkim urządzeniem sterowanym zdalnie. Mogą łatwo wnieść się w powietrze w różnych miejscach, w tym także w zamkniętych przestrzeniach, np. w przestronnych budynkach. Dzięki temu da się zrealizować różne ciekawe nagrania.

  1. Możliwość tworzenia animacji time-lapse i hiper-lapse

Z pomocą dronów da się również stworzyć spektakularne animacje poklatkowe. Z ich pomocą w ciekawy sposób uwiecznia się długotrwałe procesy, np. kolejne etapy budowy, postępy prac czy zmieniające się w ciągu doby warunki oświetleniowe.

  1. Łatwa dostępność

Do zalet filmowania z drona trzeba także zaliczyć stosunkowo łatwą realizację. Dawniej do stworzenia takich nagrań potrzebne były samoloty, helikoptery czy ogromne wysięgniki. Teraz wystarczy wynająć odpowiednią firmę, dysponującą potrzebnym sprzętem.

  1. Niskie koszty realizacji

Koszty zamówienia nagrania z drona są o wiele niższe niż w przypadku wynajęcia np. helikoptera. Dzięki temu więcej osób i przedsiębiorstw może pozwolić sobie na inwestycję w takie materiały.

Popularne zastosowania i wykorzystanie filmowania z drona

Popularne zastosowania i wykorzystanie filmowania z drona obejmują najróżniejsze przykłady. Takie wideo często wykorzystuje się nie tylko przy realizacji filmów, teledysków czy materiałów dziennikarskich. Modne jest nagrywanie wesel i innych uroczystości. Coraz częściej technikę tę stosuje się także przy okazji kręcenia spotów reklamowych. Ujęcia z lotu ptaka są szczególnie korzystne dla branży budowlanej. Z pomocą drona można zdecydowanie w najbardziej atrakcyjny sposób zaprezentować budynki, place budowy, tereny inwestycyjne itp.

Gdzie szukać specjalistów od filmowania dronem?

Zastanawiasz się, gdzie szukać specjalistów od filmowania dronem? Najrozsądniej wybrać firmę z wieloletnim doświadczeniem, zajmującą się kompleksową realizacją zamówienia. Jednym z najlepszych przedsiębiorstw jest Build-Lapse, specjalizujące się w świadczeniu usług dla branży budowlanej. Prowadzi oddziały w wielu miastach w Polsce, dlatego wykonuje zlecenia na terenie całego kraju. Przygotowuje zachwycające materiały z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu. Nagrania są odpowiednio montowane i poddawane profesjonalnej obróbce. Wstępną, całkowicie bezpłatną wycenę realizacji możesz otrzymać już pod krótkiej rozmowie. Więcej informacji znajdziesz na stronie: http://build-lapse.com/filmowanie-z-drona/.