Zamykanie naczynek – jaki rodzaj zabiegu wybrać?

Osoby, które zmagają się z rozszerzonymi naczynkami, mogą poddać się specjalnym zabiegom usunięcia, inaczej też mówiąc zamknięcia naczynek. Do usuwania pajączków najczęściej wykorzystuje się laser diodowy, barwnikowo-pulsacyjny lub urządzenie IPL. Mniej popularnym zabiegiem jest elektrokoagulacja. Zamykanie naczynek wykonywane jest zazwyczaj w gabinetach medycyny estetycznej.

Zamykanie naczynek za pomocą lasera

Najlepszym sposobem pozbycia się niechcianych pajączków naczyniowych jest zabieg z użyciem lasera. Charakteryzuje się tym, że jest wysoce skuteczny i daje szybko pożądane efekty. Laserowe zamykanie naczynek to poza tym metoda bezpieczna, nieinwazyjna, bezbolesna.

Zaletą tej metody jest niewątpliwie to, że można ją stosować na różnych partiach ciała, również na twarzy. Sam zabieg jest dość krótki i nie daje pacjentowi poczucia dyskomfortu.

Ile zabiegów należy wykonać?

Tutaj wszystko zależy od wielkości rozszerzonych naczynek. Im większe są te naczynka, tym więcej zabiegów jest potrzebnych do zupełnego ich zamknięcia. Warto pamiętać, że przed wykonaniem zabiegu należy skonsultować się ze specjalistą, który sam określi, ile takich zabiegów należy wykonać.

Częstotliwość wizyt w gabinecie także wskaże nam lekarz. Po każdym zabiegu trzeba pamiętać o zaleceniach specjalisty. Na pewno po zamknięciu naczynek nie wolno zbyt intensywnie ćwiczyć, brać gorących kąpieli, opalać się. Jakiekolwiek przegrzewanie miejsc, gdzie został użyty laser jest niewskazane.

Jaki rodzaj lesera wybrać do usunięcia naczynek?

Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj skóry ma dana osoba. Dla pacjentów o bardzo jasnej cerze, jasnej karnacji skóry poleca się urządzenie IPL. Jeśli, ktoś się boryka z nawracającymi pajączkami, to warto wybrać się na zabieg laserem barwnikowo-pulsacyjnym. Natomiast laser diodowy najlepiej sprawdzi się, gdy chcemy zamknąć naczynka na nogach.

Bez względu na to, jaki rodzaj lasera lub urządzenia wybierzemy, zawsze najpierw należy poprosić o konsultację ze specjalistą. To on powie, co jest i dla kogo najlepszym rozwiązaniem. Przed każdym zabiegiem i tuż po nim trzeba pamiętać o zaleceniach lekarza. Zamykanie naczynek za pomocą lasera daje w większości przypadków efekt, już po pierwszym zabiegu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki