Co trzeba wiedzieć, by wybrać idealne drzwi zewnętrzne?

łukasz - eurocolor - euroco (5).jpg

Zadaniem drzwi zewnętrznych jest zabezpieczenie mieszkania. Nie mówimy tu tylko o kradzieżach, ale również o chłodzie, który nie powinien przenikać do domu. Jak wybrać drzwi, które okażą się dobrą inwestycją na długie lata?

Do mieszkania czy domu?
Wydawać, by się mogło, że drzwi wewnętrzne różnią się przede wszystkim wyglądem. Nic bardziej mylnego! Jest wiele parametrów, na które należy zwrócić uwagę, wybierając drzwi.

Mieszkając w bloku, można mieć pewność, że na klatce będzie ciepło. Dzięki temu drzwi Dębica do mieszkania nie muszą mieć tak wyśrubowanych parametrów cieplnych. Dużo ważniejsze są parametry dotyczące izolacji akustycznej. Każdy z nas, po długim dniu pracy, chce odpocząć w ciszy i spokoju. Należy zwrócić uwagę, by współczynnik Rw nie był niższy niż 30 dB.

Mieszkając w domu jednorodzinnym najczęściej nie musimy mierzyć się z głośnymi sąsiadami. Tutaj dużo ważniejsze staje się utrzymanie odpowiednich parametrów cieplnych. Efektywne będą drzwi Dębica, których współczynnik przenikania ciepła będzie poniżej 0,8 W/m²K.

Poczucie bezpieczeństwa
Drzwi zewnętrzne Dębica ochronią nasz dom nie tylko przed hałasem oraz chłodem. Ważne są również zabezpieczenia antywłamaniowe.

Warto pamiętać, że na bezpieczeństwo ma wpływ nie tylko materiał z jakiego są drzwi. Ważne jest również ich wykonanie jak i system ryglowania, który nie powinien być mniejszy niż 3 punkty.

Wybierając drzwi Dębica, należy zwrócić uwagę na certyfikat bezpieczeństwa. Klasa 1 i 2 to drzwi, które są idealne do mieszkań w bloku. Poradzą sobie one z użyciem siły oraz prostych narzędzi. Drzwi Dębica klasy 3 sprawdzą się na zamkniętych osiedlach, które są raczej dobrze zabezpieczone. Drzwi klasy 4 są antywłamaniowe i będą idealne nawet w domach, które są budowane na otwartych przestrzeniach.

Kolor i design
Drzwi są również elementem dekoracyjnym, który zobaczy każda osoba, która nas odwiedza. Warto o tym pamiętać i dobrać drzwi, które będą komponowały się zarówno z elewacją domu, kolorem dachu, jak i oknami.

Drzwi Dębica można wybrać tak, by były uzupełnieniem kolorów domu. Warto jednak zastanowić się czy połączenie kontrastowe nie będzie ciekawsze. Dom stanie się bardziej wyrazisty i charakterystyczny.

Rozwiązaniem, które sprawdzi się na lata, jest wybór drzwi w kolorze drewna. Jest to propozycja ponadczasowa. Drewno jest uznawane za materiał szlachetny i nie wychodzi z mody.

W domach, które mają nowoczesną architekturę, są proste i surowe, pięknie będą wyglądały drzwi, które są wykonane z aluminium, stali czy PCV. Ich kolory zazwyczaj są stonowane i klasyczne.