Odmładzanie dzięki Morpheus8 PRO

Odmładzanie dzięki Morpheus8 PRO

Odmłodzona skóra i efekt liftingu bez użycia skalpela? Dziś to możliwe dzięki nowoczesnym zabiegom medycyny estetycznej. Jednym z takich zabiegów jest Morpheus8 PRO. Ta małoinwazyjna metoda pozwala na osiągnięcie widocznych efektów już w kilka tygodni. Wyjaśniamy na czym polega?

Morpheus8 PRO – co to za zabieg?

Nazwa zabiegu Morpheus8 PRO pochodzi od nazwy urządzenia. Jest to jedno z najnowocześniejszych urządzeń do wykonywania radiofrekwencji mikroigłowej. Podczas zabiegu skóra poddawana jest mikronakłuciom o głębokości od 0,5 do 4mm. Podczas nakłucia igły emitują fale radiowe, które dodatkowo wzmacniają efekty zabiegu.

Same nakłucia powodują naruszenie ciągłości tkanek, efektem czego są procesy regeneracyjne i tworzenie nowych komórek. Emitowane przez igły fale pobudzają tkanki do produkcji kolagenu. Ale to nie wszystko, dodatkowo w wyniku zabiegu kurczą się już istniejące włókna kolagenowe.

Jak przebiega zabieg Morpheus8 PRO i jakie daje efekty?

W przypadku większości zabiegów dermatologii estetycznej wizyta w gabinecie zaczyna się od konsultacji lekarskiej. Po zakwalifikowaniu do zabiegu pacjent jest znieczulany miejscowo za pomocą specjalnego kremu. Następnie lekarz za pomocą aplikatora urządzenia Morpheus8 pro wykonuje zabieg przez cały czas dostosowując głębokość nakłucia.

Efektem zabiegu jest odmłodzenie i lifting skóry. Dodatkowo radiofrekwencja mikroigłowa pozwala zredukować widoczność blizn i rozstępów. Efekty widoczne są już po dwóch tygodniach od zabiegów. Jednak najlepsze rezultaty otrzymuje się powtarzając zabieg trzykrotnie w kilkutygodniowych odstępach.

Wskazania i przeciwskazania do zabiegu

Wskazaniem do zabiegu Morpheus8 PRO jest wiotka skóra, zmarszczki czy bruzdy powstałe w wyniku procesu starzenia się skóry. Polecany jest też osobom, które chcą zredukować widoczność blizn, rozstępów a także cellulitu.

Nie jest to jednak zabieg, który mogą wykonać wszyscy. Przeciwskazaniem są choroby nowotworowe, autoimmunologiczne oraz ciąża i laktacja. Z zabiegu nie mogą też skorzystać osoby z objawami stanów zapalnych skóry czy żylaków w obszarze skóry, który miałby zostać poddany zabiegowi.