Łazienka – co powinno się w niej znaleźć?

dobra (22).jpg

Łazienka to pomieszczenie niezwykle ważne w każdym domu, dlatego też dobrze jest je odpowiednio umeblować i wyposażyć w różnego rodzaju akcesoria. Dzięki temu z przyjemnością będzie się chciało korzystać z tego miejsca zarówno na długą kąpiel, jak i szybki prysznic.

Czego nie może zabraknąć w łazience?

Warto wiedzieć, że wyposażenie łazienki, to nie tylko podstawowe szafki na ręczniki czy chemię gospodarczą, ale również dodatki takie jak stojak na papier. Dobrze jest też pamiętać o doborze lustra, które dodatkowo może mieć dekoracyjne lampki. Świetnie sprawdzają się dywaniki łazienkowe oraz maty antypoślizgowe w prysznicu.

Czy kolor w łazience ma znaczenie?

Łazienka to specyficzne pomieszczenie, które można ożywić dzięki kolorom. Dlatego też wyposażenie łazienki w odpowiednie szafki i akcesoria powinno uwzględniać kolor. Można postawić na jednostajny pastelowy lub klasyczny odcień szafek albo także wybrać nowoczesny kontrast.

Jakie akcesoria łazienkowa to must have?

W łazience przede wszystkim nie może zabraknąć takich akcesoriów jak kubki do mycia zębów, szczoteczek, ale warto też mieć suszarkę do włosów, prostownicę czy też lokówkę. Świetnie sprawdzą się dekoracyjne wieszaki na ręczniki. Szczególnie przy małych dzieciach można także przyozdobić specjalnymi naklejkami sedes i wannę, dzięki czemu dziecko chętniej będzie korzystało z pomieszczenia.

Na jaką podłogę postawić w łazience?

Wyposażenie łazienki to również podłoga, dlatego dobrze jest wybrać w pierwszej kolejności taką, która jest antypoślizgowa i nie ma żadnych szorstkich elementów. Dobrze jest wybrać taki materiał na podłogę, który jest odporny na wysokie temperatury oraz wilgoć. Znakomicie odnajdą się w łazience płytki lub tapety winylowe.

Dobrze jest pamiętać, że łazienka to pomieszczenie, z którego korzysta się przynajmniej kilka razy w ciągu dnia, dlatego warto mieć w niej takie elementy, które są łatwe w czyszczeniu. Niezależnie od metrażu łazienki warto, jest postawić też na odświeżacz i nawilżacz powietrza.