Czyszczenie wentylacji w Poznaniu – jak robi to Brawent?

Czyszczenie wentylacji w Poznaniu to usługa, która jest coraz popularniejsza. Wynika to oczywiście z faktu, że stolica Wielkopolski to miasto prężnie rozwijające zarówno sferę przemysłową, jak i biurową. W każdym z takich obiektów niezbędna jest sprawna wentylacja mechaniczna, która wymaga regularnych kontroli. Czy każda firma jest w stanie wykonać usługę czyszczenia wentylacji w sposób prawidłowy? My przedstawimy, jak robią to profesjonaliści z firmy Brawent.

Kiedy czyścić wentylację?

W wielu przypadkach wystarczy coroczna kontrola stanu czystości i drożności kanałów wentylacyjnych. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak stosowanie się do wytycznych ekipy czyszczącej, która po wykonanej usłudze wystawi nam protokół, w którym znajdziemy informację o kolejnym terminie inspekcji. Warto pamiętać, że w przypadku zakładów produkcyjnych o dużym stopniu zanieczyszczenia powietrza taka kontrola i czyszczenie możemy być konieczne nawet kilka razy w roku.

Ponadto warto regularnie zwracać uwagę osobiście na stan wentylacji, ponieważ jej niedrożność lub uszkodzenie może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Jeśli wyczujemy zaduch lub zauważmy wodę skraplającą się na ścianach, to na pewno jest to znak, że pora wezwać ekipę od czyszczenia wentylacji w Poznaniu, np. Brawent. Innym ważnym sygnałem, na który warto zwrócić uwagę jest z całą pewnością głośniejsza praca wentylacji i wzrost rachunków za energię elektryczną. Niedrożna wentylacja pobiera bowiem więcej prądu. O pracy specjalistów przeczytasz na https://brawent.pl/czyszczenie-wentylacji-poznan/

Dlaczego czyszczenie wentylacji w Poznaniu jest istotne?

Czyszczenie w wentylacji w Poznaniu, jak i w każdym innym miejscu jest bardzo istotne i warto zadbać o to, by nie tylko było regularne, ale również, by przeprowadzała je profesjonalna firma z doświadczeniem. Dlaczego to aż tak istnotne?

Przede wszystkim ze względu na fakt, że zależy od tego życie i zdrowie pracowników, a także bezpieczeństwo całego obiektu. Kanały wentylacyjne to doskonała miejsce do rozwoju grzybów, pleśni, alergenów i innych patogenów. Będą one doprowadzały do chorób układu oddechowego pracowników. Jednocześnie drobinki kurzu w kanałach wentylacyjnych mogą być przyczyną pożaru lub uszkodzenia mechanizmu klimatyzacji.

Jak przebiega czyszczenie wentylacji?

Jak więc przebiega czyszczenie wentylacji i jak robią to profesjonaliści z firmy Brawent? Przede wszystkim niezbędna jest tu inspekcja kanałów wentylacyjnych. Dzięki niej fachowcy mogą ocenić stopień, jak i rodzaj zabrudzeń, z jakimi mają do czynienia, a następnie dobrać właściwą, najskuteczniejszą metodą czyszczenia. Inspekcja przeprowadzana jest za pomocą specjalnych robotów, do których przymocowane są kamery z własnym źródłem światła. Jeśli średnica wentylacji na to nie pozwala stosowane są natomiast elastyczne kamery endoskopowe mniejszych rozmiarów. Po wykonanej usłudze wykonywana jest ponadto inspekcja końcowa, która pozwala na ocenę jakości wykonanej usługi.

W dalszej kolejności firma Brawent przystępuje do wyboru metody czyszczenia. Jeśli mają do czynienia ze standardowymi zabrudzeniami stosowana jest metoda sucha. W innym przypadku, gdy zabrudzenia są tłuste, konieczne jest zastosowanie metody mokrej. Czym od siebie różnią się obie metody? Jakie sprzętu używa się do ich zastosowania? Już tłumaczymy!

Sucha metoda jest tańsza i szybsza, ponieważ nie wymaga użycia dodatkowych preparatów ani specjalnych przygotowań. Nie radzi sobie jednak z tłuszczem. Aby mogła być przeprowadzona niezbędna jest specjalna głowica napędza silnikiem elektrycznym, do której przymocowane są różnego rodzaju szczotki. Ich zadaniem jest zdrapywanie zabrudzeń. Następnie za pomocą odkurzacza przemysłowego są one zasysane.

Metoda mokra wymaga dodatkowych przygotowań. Należy bowiem zabezpieczyć obiekt przed wyciekami z wentylacji. Wykorzystywana jest tu woda lub para pod wysokim ciśnieniem w połączeniu ze środkami chemicznymi.

Po wszystkim przeprowadzana jest inspekcja końcowa. Jeśli w niektórych miejscach efekty nie są zadowalające, to wprowadzane są poprawki. Klient otrzymuje zapis za kamer przed i po, a także protokół z czyszczenia wentylacji razem z wytycznymi jej eksploatacji.