Akustyka ścian – jak wygłuszyć pomieszczenie?

Dobrze wygłuszone pomieszczenia najczęściej kojarzą się ze studiem nagrań, w którym muszą panować idealne warunki do nagrywania wokalu i instrumentów. Jednak coraz więcej osób docenia ścianki akustyczne w życiu codziennym, aby wygłuszyć zbyt głośnie rozmowy sąsiadów czy hałas z zewnątrz.

Dekoracyjne panele akustyczne

Izolacja akustyczna może znacząco zmienić codzienne życie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak hałas zaburza koncentrację czy sen. Oczywiście warto o tym aspekcie pomyśleć na etapie budowy domu. W nowoczesnych budynkach architekci poświęcają dużo uwagi do tego, aby każde pomieszczenie było dobrze wyizolowane.

Jeśli jednak nie ma takich warunków, to w prosty sposób można temu zaradzić, wybierając dekoracyjne ścianki akustyczne lub różnego rodzaju panele, które można dopasować do każdej aranżacji. Gotowe ścianki doskonale sprawdzą się w studiu lub pomieszczeniu, w którym jest sporo miejsca. Panele akustyczne z kolei można powiesić na ścianie lub suficie.

Czym są ścianki akustyczne?

Ścianki wygłuszające są wyprodukowane z materiałów, które pochłaniają dźwięk. Chodzi o to, aby mogły w możliwie najlepszy sposób wygłuszyć całe pomieszczenie. Wewnątrz ścianki znajduje się specjalna struktura piankowa, która ma doskonałe właściwości izolujące. Można wybrać tradycyjne modele, które doskonale sprawdzą się w budynkach użyteczności publicznej, salach konferencyjnych czy studiach nagrań, a także zdecydować się na dekoracyjne ścianki, które będą idealnie wyglądać w salonie czy gabinecie.

Sprawdź teraz: Dzisiaj, w czasach rosnących kosztów produkcji książki i problemów z papierem, wiele wydawnictw decyduje się wydanie audiobooka. Jednak tego typu usługe trzeba zlecić. Dlatego studia, w których ofercie znajduje się produkcja audiobooków, cieszą się ostatnio dużym wzięciem. Stąd też tak duża ilość nowopowstałych studiów nagraniowych. Jednym z bardziej innowacyjnych projektów, jest m.in. Migura Studio – studio nagraniowe z Mysłowic, oferujące swoje usługi wydawnictwom z całej Polski.

Ścianki izolacyjne zdecydowanie sprawdzą się w starszym budownictwie, w którym często wiele osób narzeka na hałas. Niestety wiele lat temu ten aspekt nie był brany pod uwagę, co przekłada się obecnie na to, że słyszalne są nie tylko głośne huki, ale także normalne rozmowy sąsiadów.

Jak wybrać ścianki wygłuszające?

Producenci, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, oferują szeroką gamę ścianek akustycznych, które znakomicie wpisują się w nowoczesne aranżacje. Warto sprawdzić panele 3D, które są bogato zdobione i tworzą efekt trójwymiarowy.

Ścianki 3D dodają głębi, są dostępne w wielu ciekawych kolorach, dzięki którym można stworzyć niepowtarzalne aranżacje. Na pewno przydadzą się w każdym domu, w którym jest problem z nadmiernym hałasem.