Kiedy warto wykonać zabieg laserem frakcyjnym?

Kiedy warto wykonać zabieg laserem frakcyjnym?

Zabiegi laserem frakcyjnym są bardzo przydatne dla wielu osób, które chcą poprawić stan swojej skóry. Dobrze dowiedzieć się, kiedy warto wykonać ten typ zabiegu.

Czym jest laser frakcyjny?

Zabieg z zastosowaniem lasera frakcyjnego jest dość nowoczesną metodą medycyny estetycznej. Działanie to oparte jest na technologii fototermolizy frakcyjnej. Podczas zabiegu z użyciem lasera jego wiązka wnika w głąb skóry oraz podgrzewa wodę, która się w niej znajduje. Sprawia to, że powstają kontrolowane mikrouszkodzenia i przerwanie ciągłości skóry, co prowadzi do rozpoczęcia procesów naprawczych wewnątrz skóry. Skóra pobudzana jest do regeneracji, co znacząco poprawia jej stan oraz dobry wygląd. Metoda ta sprawdza się głównie w przypadku chęci odmłodzenia skóry. Jej niekorzystny wygląd w dużej mierze powodowany jest przez procesy starzenia się organizmu.

Jak wygląda zabieg z użyciem lasera?

Zabieg z użyciem lasera frakcyjnego rozpoczyna się od odpowiedniego przygotowania skóry, która powinna być dokładnie oczyszczona oraz odkażona. Przed zabiegiem nakładany jest również krem znieczulający, który niweluje nieprzyjemne doznania bólowe oraz dyskomfort związany z zabiegiem. Po odpowiednim przygotowaniu rozpoczyna się zabieg laserowy. Parametry emitowanych wiązek lasera dostosowuje się do konkretnego obszaru skóry, a także zmian, które pragnie się zniwelować. Więcej informacji na temat tego zabiegu można znaleźć na stronie: https://shar-pol.pl/zabieg/.

Kiedy warto zdecydować się na zabieg?

Zabieg laserem frakcyjnym jest polecanym rozwiązaniem w bardzo wielu przypadkach. Przede wszystkim idealnie sprawdzi się on wśród osób, które z różnych powodów pragną odmłodzić wygląd swojej skóry. Zabieg umożliwia również zredukowanie rozstępów oraz przebarwień pojawiających się na skórze. Dlatego będzie odpowiednim wyborem dla osób, które zmagają się z tego typu problemami skórnymi. Zabieg jest niezwykle skuteczny w niwelowaniu zmarszczek, ale także blizn, na przykład blizn potrądzikowych.