Dlaczego warto podróżować PKS-em z Wejherowa?

Dlaczego warto podróżować PKS-em z Wejherowa?

Do Wejherowa co roku przyjeżdża bardzo dużo turystów, którzy coraz chętniej zostawiają samochody i wybierają komunikację miejską. Mieszkańcy Wejherowa natomiast pracują w dużej mierze w Trójmieście lub uczą się w tamtejszych szkołach. Z tego względu na terenie miasta działa prężnie firma przewozowa PKS Wejherowo.

Nowoczesne autobusy PKS w Wejherowie

Jazda autobusem, a szczególnie PKS-em wielu osobom kojarzy się z niezbyt sprzyjającymi warunkami. Jeszcze parę lat temu w pojazdach nie było ogrzewania i klimatyzacji, a na rozkład jazdy nie zawsze można było liczyć. Obecnie na szczęście wszystko uległo zmianie.

PKS wejherowo ma w swojej flocie nowoczesne autobusy, którymi można jechać wiele godzin, nie odczuwając dyskomfortu. Wygodne fotele, klimatyzacja i ogrzewanie są absolutnym minimum w każdym autobusie. W wielu pojazdach znajdują się także gniazda elektryczne, dzięki którym można naładować telefon, a także i Wi-Fi, które urozmaica podróż.

Zalety podróżowania autobusem PKS w Wejherowie

Z Wejherowa można szybko dojechać do Trójmiasta. Wielu mieszkańców korzysta z tej opcji, dojeżdżając do pracy czy szkoły. Zamiast samochodu warto przesiąść się w autobus, który jest tańszy i ekologiczny.

Można ze znajomymi wybrać się do baru i nie trzeba zastanawiać się, kto będzie prowadzić auto. Jest to także świetna okazja do poznania ciekawych osób i nawiązania znajomości. Podczas podróży można zachwycać się widokami lub czytać książkę.

Jak często kursują autobusy PKS z Wejherowa?

Rozkład jazdy PKS Wejherowo dostępny jest na stronie internetowej przewoźnika. Nie trzeba się obawiać o opóźnienia czy brak autobusu, gdyż wszystko jest na bieżąco aktualizowane. Częstotliwość odjazdów jest dopasowana do rytmu dnia.

Najwięcej autobusów kursuje rano i popołudniami, gdy dorośli i młodsze osoby jadą do pracy czy szkoły. Również są nocne kursy, a w okresie wakacyjnym jest znacznie więcej połączeń ze względu na turystów. Bilety dostępne są online, a więc można je wcześniej zarezerwować bez konieczności zastanawiania się, czy będzie miejsce w danym czasie.