Optymalna ochrona

Optymalna ochrona

Uszczelki do drzwi prysznicowych odgrywają absolutnie kluczową rolę w zapobieganiu drobnym zalaniom każdej łazienki. Aby w pełni cieszyć się prysznicem i codzienną kąpielą bez potrzeby sprzątania, ważne jest prawidłowe zamontowanie uszczelek prysznicowych ich konserwacja oraz regularna wymiana. Poznaj więcej szczegółów, zapoznając się z poniższym artykułem.

Jakie uszczelki do drzwi prysznicowych wybrać?

Niezależnie od tego, czy prysznic w naszym domu posiada drzwi wahadłowe, uchylne czy przesuwne, na rynku znajdziemy uszczelki do wszystkich typów kabin. Najlepiej wybierać te uniwersalne. Nieważna jest firma i logo widoczne na produkcie – liczą się tylko parametry techniczne, twardość oraz materiał wykonania.

By uzyskać optymalną ochronę swojej łazienki przed zalaniem nie należy szukać tańszych ofert. Zaniedbanie jakości może potem kosztować dużo więcej. Aby uzyskać optymalny efekt trwałości i wytrzymałości, należy kupować uszczelki dopasowane do grubości szkła w naszej kabinie prysznicowej oraz jej drzwiach. Modele dla grubości 3-5 milimetrów powinny otrzymać klasyczne uszczelki z PVC najlepiej o profilu bąbelkowym, zaś modele 6-8 milimetrów uszczelki magnetyczne.

Techniczne typy uszczelek prysznicowych

Najczęściej wyróżnianymi typami uszczelek prysznicowych są te poziome lub niskie przeznaczone do umieszczenia pod drzwiami prysznicowymi lub parawanem brodzika. Inaczej stosowana jest uszczelka pionowa przeznaczona do umieszczenia pomiędzy 2 elementami, takimi jak drzwi obrotowo-składane.

Niekiedy spotyka się także uszczelnienie magnetyczne. Tego typu uszczelki stosuje się do szyb grubszych oraz drzwi skrzydłowych lub narożnych. Stosowanie się do tych wskazówek gwarantuje optymalną ochronę przed przeciekaniem i zalaniem. Do wszystkich nadmienionych typów z kategorii uszczelki do drzwi prysznicowych powinny być dołączone minimum kilkuletnie gwarancje. Należy zadbać o to przy zakupie i domagać się od sprzedawcy potwierdzenia gwarancji jakości.

Estetyka i czystość

Przy stosowaniu uszczelek, łatwo zamontować takie, które nie będą pasować do wystroju czy koloru łazienki, zaburzając jej styl i niwecząc prace dekoracyjne. Rozwiązaniem jest stosowanie przezroczystych uszczelek do drzwi prysznicowych dostępnych na rynku już od wielu lat.

Na rynku dostępne są również stonowane uszczelki w kolorze szarym lub białym. Są znakomitym wyborem do większości kabin czy kolorów stosowanych w łazience, bowiem nie rzucają się w oczy i wtapiają w otoczenie. Wybierając dodatkowo uszczelki wykonane z hydrofobowych materiałów i posiadające elastyczne krawędzie, możemy liczyć na wyjątkową szczelność, ale też łatwy i szybki montaż.