Czy warto kupić odplamiacz do dywanów?

sklep.voigt.pl 21.jpg

Dywany jeszcze kilkanaście lat temu obecne były niemal w każdym domu i w każdym pokoju. Ich pranie było czasochłonne i potwornie trudne z uwagi na gabaryty i brak przystosowanego miejsca do czyszczenia. Dziś sytuacja wygląda już inaczej: wciąż korzystamy z dywanów, ceniąc je za miękkość i klimat jaki nadają pomieszczeniu, ale już nie boimy się ich czyszczenia. Wszystko za sprawą odplamiacza!

Czym jest odplamiacz do dywanów?

Odplamiacz do dywanów to rewolucyjny środek czyszczący w formie sprayu, który szybko i skutecznie potrafi rozprawić się niemal z każdym zabrudzeniem (kawa, wino, sok, błoto). Wytwarza on aktywną pianę, która rozpuszcza brud i przywraca dywan do stanu sprzed zabrudzenia, nie powodując blaknięcia koloru czy niszczenia włókien dywanu.

Odplamiacz jest detergentem, ale nie zagraża naszemu zdrowiu, jeśli tylko użyjemy go zgodnie z zaleceniami. Już po kilku godzinach od jego użycia można swobodnie chodzić boso po dywanie ciesząc się jego miękkością i czystością.

Jak stosować odplamiacz?

Odplamiacz do dywanów to środek w formie sprayu. Zabrudzone miejsce należy więc obficie spryskać, odczekać kilka minut do momentu pojawienia się aktywnej piany, a następnie za pomocą miękkiej ściereczki, gąbki czy odkurzacza piorącego zetrzeć cały brud.

Nie należy aplikować zbyt dużo odplamiacza w jedno miejsce, aby uniknąć efektu zalania dywanu. Zbyt wilgotny dywan często nie ma optymalnych warunków do schnięcia, co grozi rozwinięciem się bakterii i zarazków w jego wnętrzu.

Który odplamiacz jest najlepszy?

Na drogeryjnych półkach znajdziemy wiele różnych odplamiaczy do dywanów różnych producentów. Warto samemu przetestować kilka z nich, aby wyrobić sobie swoją własną opinię i wybrać swój ulubiony.

Co do jednego można mieć pewność: odplamiacz do dywanów jest powszechnie dostępny, a jego cena jest przystępna dla każdego. Właśnie dlatego powinien znaleźć się w naszej łazience obok proszku do prania, płynu do płukania, preparatu do kamienia czy mleczka do czyszczenia umywalek.